Udana inauguracja dla seniorów

Zespół Pawła Nawrockiego do Kuźnicy Czarnkowskiej na mecz z miejscowymi Błękitnymi jechał w roli zdecydowanego faworyta. Nie zawiódł. Pewnie pokonał beniaminka 3:1.

Trzy dni po toczonym w upalnych warunkach meczu pucharowym z Notecią Dziembowo, w nie mniejszym upale ekipa KP Piła rozgrywała kolejne 90 minut. Tym razem inaugurując ligowe zmagania na perfekcyjnie przygotowanym boisku w Kuźnicy Czarnkowskiej. Goście od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę, a gospodarze przyczajeni na własnej połowie oczekiwali na szybkie i groźne kontrataki. Już w 6. minucie Mateusz Ziarnowski przejął piłkę na połowie Błękitnych, podał do Pawła Nawrockiego, a ten zagrał „no look pass” do Jeremiasza Pawłowskiego. „Jerry” pewnie umieścił piłkę w bramce. Wydawało się, że tak szybkie otwarcie spowoduje, że kibice będą mogli obejrzeć grad goli. Tak się nie stało za sprawą braku skuteczności piłkarzy KP i to w zasadzie jedyny mankament, który można tego dnia wskazać w ich grze. Szczególnie aktywny był duet Pawłowski – Dybziński, wspomagany przez Roberta Grenia. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy strzał z rzutu wolnego na gola zamienił Jeremiasz Pawłowski. Gospodarze mieli dwie groźne kontrataki, ale w bramce pewnie spisywał się Jakub Tritt.

Druga połowa, podobnie jak w środę, rozpoczęła się od roszad taktycznych i personalnych. Na boisku pojawili się Wiktor Górski za Mateusza Remera i Damian Parchimowicz za Pawła Nawrockiego. Obraz gry z pierwszej odsłony niewiele się zmienił. W 60. minucie Kacper Dybziński zabawił się z obrońcami w polu karnym i ta zabawa zakończyła się wyjęciem piłki z siatki przez bramkarza. Rezultat mogli podwyższyć Kacper Palacz i Kacper Dybziński, ale albo piłka mijała słupki z niewłaściwej strony albo na posterunku był bramkarz gospodarzy. Ci odpowiadali kilkoma kontrami i jednym groźnym strzałem z rzutu wolnego. Dopięli swego w doliczonym czasie gry, strzelając kontaktowego gola po akcji lewym skrzydłem i dośrodkowaniem w pole karne.

KP Piła:

Jakub Tritt (69’ Kacper Wojakiewicz) – Mateusz Kledzik, Mateusz Remer (46’ Wiktor Górski), Michał Szpener, Mikołaj Łosoś (65’ Hubert Żentkowski) – Filip Laskowski, Mateusz Ziarnowski (79’ Wojciech Suszycki), Paweł Nawrocki (46’ Damian Parchimowicz), Jeremiasz Pawłowski (61’ Kacper Palacz), Robert Greń (57’ Oskar Reihs) – Kacper Dybziński

Trener: Paweł Nawrocki

06’ 0:1 – Jeremiasz Pawłowski as. Paweł Nawrocki

42’ 0:2 – Jeremiasz Pawłowski

60’ 0:3 – Kacper Dybiński as. Damian Parchimowicz

90’ 1:3 – Błękitni Kuźnica Czarnkowska