Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu juniorów młodszych.

3 zwycięstwa 1 remis oraz 7 porażek – w efekcie 10 punktów przy bilansie bramkowym 19:28 to dorobek juniorów młodszych KP Piła po rundzie jesiennej. Dał on 8 miejsce w ligowej tabeli ze stratą 21 punktów do lidera i przewagą 4 oczek nad strefą spadkową. W poniższym artykule postaram się podsumować ten wynik i dodać garść statystyk, a w przyszłym tygodniu na  naszej stronie internetowej pojawi się wywiad z trenerem juniorów młodszych – Karolem Skibą, na który już dzisiaj serdecznie zapraszam.

Przed startem obecnego sezonu było wiadomo, że będą to trudne rozgrywki dla naszej najmłodszej drużyny. Po pierwsze po awansie do Ligi Wojewódzkiej poziom poszybował w górę. Gramy z dużo lepszymi piłkarsko i dużo lepiej zorganizowanymi taktycznie ekipami niż w zeszłym sezonie. Zespoły AP Reissa Poznań, Warty Poznań czy Błękitnych Wronki prezentują poziom zbliżony do poziomu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Po drugie z drużyny trenera Skiby po skończeniu wieku juniora młodszego odeszło kilku bardzo ważnych w poprzednim sezonie zawodników. W sierpniu przeprowadziliśmy nabory, podczas których pozyskaliśmy kilku wartościowych zawodników, ale drużynę trzeba było zbudować od nowa. Po trzecie z większością klubów grających w Lidze Wojewódzkiej przegrywamy pod względem infrastruktury. Dysponują one bowiem pełnowymiarowymi boiskami do treningów i to zarówno ze sztuczną jak i naturalną trawą. Choć trzeba w tym miejscu zaznaczyć i że i nasza sytuacja trochę się na tej płaszczyźnie poprawiła. Dzięki pracom przeprowadzonym przez pilski MOSiR znacząco polepszył się stan murawy na stadionie przy ulicy Bydgoskiej, a dzięki pieniądzom przekazanym przez naszych sponsorów udało się to boisko doświetlić. Od września mogliśmy więc zacząć wynajmować ten obiekt od MOSiRu i dzięki temu trenować na pełnowymiarowej płycie. Te wszystkie ograniczenia sprawiły, że cel dla drużyny postawiony przez zarząd przed rozpoczęciem rozgrywek to utrzymanie się w lidze. 8 miejsce w tabeli w połowie rozgrywek pozwala z umiarkowanym optymizmem sądzić, że ten cel ten uda się osiągnąć. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy aby po zakończeniu ligi zajmowana pozycja była wyższa, ale jak będzie – czas pokaże. Ważne, że chłopcy ciężko trenują i rozwijają swoje umiejętności piłkarskie.

Graliśmy różne mecze w tej rundzie. Kilka było naprawdę udanych. Świetny  mecz zagraliśmy  z Unią Swarzędz czy Koziołkiem Poznań. W pamięć zapadło także heroiczne odwrócenie wyniku w Swarzędzu, kiedy po 20 minutach meczu przegrywaliśmy 3:0. Ostatecznie zremisowaliśmy z Liderem 3:3. Nawet w przegranych meczach były momenty dobrej gry, a porażki, które nam się przydarzały często były nikłe. W rundzie jesiennej poza naszym zasięgiem pozostawały tylko zespoły  Warty Poznań i Błękitnych Wronki. We wszystkich pozostałych meczach przy odrobinie szczęścia można było osiągnąć lepszy wynik. Jedynym spotkaniem, które całkowicie nam nie wyszło było to ze Złotymi Złotkowo. Przegraliśmy je w stosunku 3:2, a dla drużyny ze Złotkowa są to jedyne punkty zdobyte w rundzie jesiennej. Tej porażki jest nam najbardziej żal.

Przed drużyną po wyczerpującej rundzie miesiąc trochę lżejszych treningów, a także przygoda w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U – 16. Od nowego roku pełną parą zaczynamy przygotowania do rundy wiosennej.

Poniżej przypomnienie wyników osiągniętych przez drużynę juniorów młodszych a także trochę statystyk.

Mecze juniorów młodszych KP Piła w rundzie jesiennej:

Przemysław Poznań – KP Piła 2:1

KP Piła – Nielba Wągrowiec 0:2

Lider Swarzędz – KP Piła 3:3

KP Piła – Unia Swarzędz 3:0

Wełna Rogoźno – KP Piła 0:1

Złoci Złotkowo – KP Piła 3:2

KP Piła – Koziołek Poznań 9:1

Błękitni Wronki – KP Piła 6:0

KP Piła – AP Reissa Poznań 0:3

Warta Poznań – KP Piła 5:0

KP Piła – SPN Szamotuły 0:3

Liczba występów w rundzie jesiennej:

Nazwisko zawodnika Liczba występów
Gabrysiak 11
Konwiński 11
Kuziora 11
Molak 11
Siuda 11
Zieliński 11
Hildebrandt 10
Lorenc 10
Pietrus 10
Siwiak 10
Cieślik 9
Grochowski 9
Wyrobek 9
Kobusiński 8
Waliszewski 7
Spychalski 6
Głuszanowski 5
Warzecha 5
Adamik 4
Krzoska 4
Baliński 2
Giś 1
Hankowski 1
Jagoda 1

 

Liczba zdobytych bramek:

Nazwisko zawodnika Ilość zdobytych goli
Gabrysiak 4
Konwiński 4
Kobusiński 2
Molak 2
Siwiak 2
Krzoska 1
Siuda 1
Wyrobek 1
Zieliński 1

 

Liczba uzyskanych asyst:

Nazwisko zawodnika Ilość uzyskanych asyst
Siuda 4
Wyrobek 2
Cieślik 1
Gabrysiak 1
Głuszanowski 1
Kobusiński 1
Lorenc 1
Molak 1

Maciej Reinke