MMP w Futsalu.

Juniorzy młodsi KP Piła rozegrali w Szamotułach pierwszy turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. Spisali się w nim bardzo dobrze, zajmując pierwsze miejsce po 3 zwycięstwach i jednej porażce.

Wzorem roku poprzedniego, aby urozmaicić zimowe treningi, zgłosiliśmy drużynę juniorów młodszych do turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U-16. O tym, które z drużyn zakwalifikują się do finału zadecydują dwa turnieje eliminacyjne w Szamotułach i w Złotowe.

Pierwszy ze wspomnianych turniejów jest już za nami. Zawodnicy KP Piła spisali się w nim bardzo dobrze. Rozegrali 4 spotkania, z których 3 wygrali, a w jednym musieli uznać wyższość przeciwników, zajmując na koniec turnieju pierwsze miejsce.

Pierwszym przeciwnikiem pilskich juniorów był zespół Perfecty Złotów. Spotkanie było dość zacięte, a piłkarze ze Złotowa postawili trudne warunki na parkiecie. Na szczęście po dwóch bramkach Michała Molaka i jednej Michała Gabrysiaka wygrywamy 3:1.

Drugi nasz mecz to spotkanie bez historii. Wysokie i dość łatwe zwycięstwo w derbach Piły w Szamotułach. Wygrywamy z KS Futsal Piła 7:0.

Trzeci pojedynek wzbudził duże zainteresowanie u licznie zebranych i żywiołowo dopingujących kibiców z Piły. Przeciwnikiem KP był zespół SPN Szamotuły. W zeszłym sezonie mecze między tymi drużynami były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Nie inaczej było i w tym roku. Zacięte, emocjonujące i rozgrywane na dużej intensywności spotkanie dostarczyło wielu wrażeń, a także przyniosło kolejne tego dnia 3 punkty. Mimo, że czerwono – czarni dwa razy w tym meczu przegrywali,  to po świetnej momentami grze wygrali 5:2.

Ostatni pojedynek tego dnia zawodnicy KP Piła rozegrali z drużyną Red Dragons Pniewy. Niestety w tym meczu mocno było widać już zmęczenie naszych zawodników spowodowane trudami turnieju. Dodatkowo drużyna z Pniew była bardzo mądrze taktycznie poukładana na boisku i miała w swoich szeregach Kacpra Wesołego, który tego dnia był bardzo dobrze dysponowany. Mimo, że zawodnicy KP objęli prowadzenie, to jednak ostatecznie ulegli przeciwnikowi z Pniew 1:2 po dwóch bramkach  Kacpra właśnie.

Drugi turniej eliminacyjny zostanie rozegrany 7 grudnia w Złotowie. Na awans apetyty ostrzą sobie ekipy z Piły, Szamotuł i Pniew, a miejsca na turniej finałowy w Stargardzie Szczecińskim są tylko dwa. Zapowiada się fantastyczny turniej. Wielkie emocje gwarantowane. Serdecznie zapraszamy naszych kibiców na trybuny aby wspomogli nas gorącym dopingiem.

 

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Kacper  Zieliński, Marcel Siuda, Michał Molak, Hubert Kobusiński, Jakub Cieślik, Hubert Pietrus, Jakub Adamik, Michał Gabrysiak, Oliwier Konwiński, Jakub Warzecha, Michał Spychalski

 

Mecze:

SPN Szamotuły – Red Dragons Pniewy 4:3

Perfecta Złotów – KP Piła 1:3 (Molak x2, Gabrysiak)

KS Futsal Piła – Red Dragons Pniewy 0:3

SPN Szamotuły – Perfecta Złotów 7:2

 KP Piła – KS Futsal Piła 7:0 (Siuda x2, Cieślik, Kobusiński, Konwiński, Molak, Adamik)

Red Dragons Pniewy – Perfecta Złotów 4:1

KP Piła – SPN Szamotuły 5:2 (Kobusiński x 2, Cieślik, Gabrysiak, Konwiński)

KS Futsal Piła – Perfecta Złotów 5:3

KP Piła – Red Dragons Pniewy 1:2 (Molak)

KS Futsal Piła – SPN Szamotuły 2:6

 

Tabela po pierwszym turnieju:

m pkt br
1. KP Piła 4 9 16-5
2. SPN Szamotuły 4 9 19-12
3. Red Dragons Pniewy 4 9 12-6
4. KS Futsal Piła 4 3 7-19
5. Perfecta Złotów 4 0 7-19

 

Maciej Reinke