Juniorzy młodsi KP Piła rozpoczynają rundę rewanżową.

Już w najbliższą sobotę 30 marca juniorzy młodsi KP Piła rozpoczną rundę rewanżową. Pierwszym przeciwnikiem z jakim się zmierzą będzie drużyna Polonii Jastrowie.

Celem, jaki należy postawić najmłodszej drużynie czerwono – czarnych jest wygranie ligi. Nie będzie to na pewno zadanie łatwe, ale liczymy na to, że będzie ono w zasięgu naszej drużyny. Poziom ligi jest dość wyrównany i o każde zwycięstwo trzeba mocno walczyć. Trudne zapewne będą mecze derbowe z zespołem UKS Soccer Stars. Ciężki mecz czeka KP Piła w Łobżenicy, gdzie miejscowa Pogoń bardzo dobrze się broni groźnie kontratakując. Bardzo ciekawą ofensywną piłkę gra UKS Football Academy Fair-Play Złotów. Nigdy też nie wiadomo, w jakim składzie zagra Łobzonka Wyrzysk. Trenerzy tego zespołu muszą dzielić swoich zawodników między drużyny juniorów młodszych i starszych i stąd trochę słabsze wyniki. Jednak ekipa z Wyrzyska w najmocniejszym składzie może być groźna dla każdego.

Zawodnicy prowadzeni przez trenerów Skibę i Idzikowskiego mocno trenowali przez całą zimę. Mają za sobą bardzo udany sezon halowy, którego kumulacyjnym momentem była gra w Finałach Mistrzostw Polski w Futsalu w Chrzanowie. Do drużyny doszło też kilku obiecujących zawodników. Co prawda są oni na razie melodią przyszłości, ale na pewno podnieśli poziom rywalizacji na treningach. Dużo mówi też miejsce w ligowej tabeli. Zespół KP Piła zajmuje w niej pierwsze miejsce z najlepszym bilansem bramkowym.

Runda wiosenna ligi juniorów młodszych zapowiada się więc bardzo interesująco. Pierwsza okazja aby zobaczyć drużynę KP Piła już w najbliższą sobotę o godzinie 13.00 na stadionie MOSiRu przy ulicy Żeromskiego w Pile. Przeciwnikiem pilan będzie zespół Polonii Jastrowie. Serdecznie zapraszamy kibiców na trybuny.

Maciej Reinke