Pewna wygrana juniorów młodszych na inaugurację rundy wiosennej.

Pierwszym przeciwnikiem juniorów młodszych KP Piła w rundzie wiosennej była drużyna Polonii Jastrowie. W meczu rozegranym w Pile przy Żeromskiego gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo. Gra czerwono-czarnych nie była idealna. Brakowało trochę dokładności i szybkości w operowaniu piłką. Było widać, że nasz narybek po zimowych treningach na hali oraz na orliku nie do końca czuje przestrzeń dużego boiska. Cieszy jednak komplet punktów po pewnej wygranej, w meczu, którego przebieg przez większość czasu kontrolowaliśmy. Myślę, że 3 punkty na starcie rundy dodadzą zawodnikom pewności siebie i motywacji do ciężkiej pracy na treningach.

Warto też kilka ciepłych słów poświęcić zespołowi Polonii Jastrowie. Jesień dla tej drużyny nie była dobra. Grali słabo i byli dostarczycielem punktów dla przeciwników. Dzisiaj widać było jednak, że zima w Jastrowiu została dobrze przepracowana, a zespół został wzmocniony personalnie. Polonia zagrała dobry mecz a w jej barwach dostrzec było można kilku dobrych zawodników na czele z bramkarzem, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami i dyrygował ustawieniem całego zespołu. Myślę, że zespół z Jastrowia może podyktować trudne warunki gry każdej z drużyn występującej w naszej lidze i na pewno zdobędzie więcej punktów niż jesienią.

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Grzybek (Baliński) – Pisula, Kobusiński, Pietrus (Hankowski). Molak (Tytulski) – Zdunek (Podoba), Zieliński, Błaszczyk (Marcinkowski), Siuda, Warzecha (Cieślik) – Pawłowski (Załachowski)

Bramki:

07’ 1:0 Pawłowski as. Molak

16’ 2:0 Pawłowski as. Pietrus

21’ 2:1 zawodnik Polonii

25’ 3:1 Siuda as. Molak

32’ 4:1 Pawłowski as. Siuda

50’ 4:2 zawodnik Polonii

60’ 5:2 Pawłowski

81’ 6:2 Marcinkowski as. Cieślik

Maciej Reinke