Już w najbliższy weekend startuje B-klasa.

Już za minutę, już za momencik rusza wiosenna runda B – klasy. Po bardzo długich 133 dniach oczekiwania, 19 tygodniach tęsknoty, w najbliższy weekend seniorzy KP Piła zagrają wreszcie mecz o punkty. W niedzielę 31 marca o godzinie 15:00 zmierzą się na wyjeździe z Piastem Głubczyn.

Przygotowania do rundy rewanżowej drużyna trenera Pawła Nawrockiego rozpoczęła już w styczniu. Było dużo pracy siłowej, taktyki oraz zajęć z piłkami. Udało się też rozegrać 5 spotkań sparingowych z mocnymi A – klasowymi zespołami. Trzy z nich wygraliśmy, a w dwóch lepsi okazali się rywale.

Po rundzie jesiennej cel stawiany przed drużyną może być tylko jeden – awans do A – klasy. Oczywiście w sporcie wszystko jest możliwe, ale przy obecnej sytuacji w tabeli, w której KP Piła pewnie przewodzi i ma 8 punktów przewagi nad drugą drużyną, nie spełnienie tego celu byłoby dużą porażką. Mamy jednak wielką nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie i w czerwcu świętować będziemy awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

W przerwie zimowej nie doszło w drużynie do dużych zmian kadrowych. Ze względu na zmianę miejsca zamieszkania zespól opuścił jedynie Karol Dera. Karol rozegrał w czerwono – czarnych barwach 9 spotkań, strzelił 3 bramki i miał 3 asysty. Przyczyniał się także do poprawy wyglądu klubowych social mediów poprzez fantastyczne grafiki, które wykonywał. Dziękujemy za wszystko Karol i życzymy samych sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Większy ruch był w transferach do klubu. Do drużyny dołączyli: Mateusz Maćkowiak, Kamil Całek, Maciej Królikowski oraz Daniel Sobiechowski. Zwłaszcza dwóch pierwszych z wymienionych przeze mnie zawodników może okazać się dużym wzmocnieniem. Mateusz grał w przeszłości w drużynach IV i III ligowych, a Kamil poznał smak rozgrywek okręgowych. Mocno swoich starszych kolegów naciskają także juniorzy, więc wydaje się, że kadrowo drużyna będzie mocniejsza niż jesienią.

Jak wcześniej pisałem, pierwszy mecz KP Piła rozegra na wyjeździe. W kolejnej rundzie będziemy pauzować, a w jeszcze kolejnych wyjeżdżamy do Zelgniewa i Dębna. Zespół w Pile będzie można zobaczyć dopiero w sobotę 27 kwietnia o godzinie 13.00, oczywiście na stadionie przy Żeromskiego. Tych kibiców, którzy nie chcą czekać kolejnego miesiąca żeby poczuć klimat B- klasy, zapraszamy do kibicowania naszej drużynie w meczach wyjazdowych, tym bardziej, że i do Głubczyna i do Zelgniewa jest niedaleko. Do zobaczenia na trybunach i prosimy zdzierajcie dla nas gardła i trzymajcie kciuki.

Wyniki meczów sparingowych:

Łobzonka Wyrzysk – KP Piła 1:5 (Całek, Raczyński, Bańczyk, Dybziński, Ziarnowski)

Unia Ujście – KP Piła 1:2 (Nawrocki, Żentkowski)

Fala Świekatowo – KP Piła 5:3 (Dybziński, Ziarnowski, Raczyński)

Zryw Sypniewo – KP Piła 2:5 (Dybziński x2, Maćkowiak, Piątek, Nawrocki)

Iskra Krajenka – KP Piła 5:1 (Nawrocki)

Maciej Reinke