Podsumowanie jesieni – juniorzy starsi.

„Chcemy zdobywać, wygrywać, nie boimy się żadnego przeciwnika” – takie motto w rozmowie z KP Piła TV wybrzmiało z ust trenera Tomasza Kowalskiego. W naszym cyklu podsumowań jesieni drużyn Klubu Piłkarskiego Piła, czas na juniorów starszych. Ekipa trenera Kowalskiego zajmuje trzecie miejsce w Lidze Wojewódzkiej, ustępując jedynie drużynom ze stolicy Wielkopolski. 

 

Jeśli w podsumowaniu gry drużyny seniorów napisałem: powiedzieć, że jesień w wykonaniu czerwono-czarnych była dobra, to tak jakby nic nie powiedzieć. Była bardzo dobra!, to w przypadku juniorów starszych to ostatnie zdanie trzeba pomnożyć co najmniej razy dwa! Nikt nie spodziewał się, że po trzynastu kolejkach drużyna Tomasza Kowalskiego z dorobkiem 27 pkt (bramki 49-25) ustępować będzie jedynie Warcie Poznań i Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Jak podkreśla trener szczególnie pojedynek z Wartą był przełomem mentalnym jego zespołu. -Z pewnym niedowierzaniem strzeliliśmy pierwszą bramkę, ale sami zawodnicy oglądali się na siebie i czuli, że gramy bardzo dobrze. Niczym nie odstajemy, jesteśmy tak samo mocni jak najlepszy zespół w całym regionie. Nagle strzelamy drugą bramkę. Zabrakło co prawda trochę sił. Trochę pracy przed nami. Potrzebujemy również jakości, w postaci większej liczby zawodników. Gdybyśmy mogli wykonać dużo zmian w tym meczu i utrzymać to tempo, które narzuciliśmy (…), to moglibyśmy zagrać na takim poziomie 90 minut – kwituje Tomasz Kowalski.

 

Mecz z Wartą, co prawda ostatecznie przegrany 2:5, pokazał jakie możliwości drzemią w czerwono-czarnych. Jak blisko jesteśmy umiejętnościami w porównaniu z juniorami starszymi grającymi na poziomie ogólnopolskim. To również pokazuje jak ważna jest ciągłość szkolenia w pilskim klubie. -Duża część zawodników doszła do nas z juniora młodszego. Taki trzon bardzo dobry, bardzo fajny. W klubie jesteśmy na tyle dobrze zorganizowani, że trenujemy i gramy w podobny sposób. Stąd taka łatwość przejścia dla tych chłopców z zespołu juniora młodszego do starszego. Stąd też fajne wkomponowanie się i dobry rezultat boiskowy – podkreśla trener. Akademia Klubu Piłkarskiego Piła coraz bardziej rośnie w siłę i ten efekt w ciągu najbliższych kilku lat powinien być jeszcze bardziej widoczny.

 

Mecz z Wartą nie był jedynym godnym uwagi. Niezwykle cenne są zwycięstwa nad Błękitnymi Wronki i Nielbą Wągrowiec. Drużynami, które od lat specjalizują się w szkoleniu młodzieży. Również najbliższe nam geograficznie zespoły Lubuszanina Trzcianka i Sparty Złotów zaznały goryczy porażki.  Choć jak dodaje trener Kowalski nie tylko o same wyniki chodzi -Nasi zawodnicy tworzą już trzon zespołu seniorskiego. Tam się ogrywają i zdobywają punkty – dodaje.

 

Bezapelacyjnie najlepszym strzelcem pilskiej drużyny jest Jakub Pawłowski. W 13 meczach do siatki rywali trafił 23 razy, co daje mu niecałe 1,77 bramki na mecz. „Gaweł” pod okiem trenerów Kowalskiego i Martenki oraz indywidualnym treningu z Edim Andradiną niezwykle dojrzał i nabrał pewności w wykorzystywaniu sytuacji podbramkowych. Zdążył również wpisać się na listę strzelców w drużynie seniorów KP Piła. Z kolei dogrania otwierające drogę do bramki to domena Michała Molaka, Norberta Błaszczyka i Kacpra Zielińskiego.

 

Przed juniorami starszymi jeszcze ogrom pracy do wykonania, ale światełko w tunelu, czyli walka o makroregion Piły jest coraz bliżej. Póki co pojedynki w lidze wojewódzkiej będą trwały jeszcze całą wiosnę i kiedy wrócą kontuzjowani gracze, Dymitr Zdunek, Adrian Tytulski i Marcel Siuda, czerwono-czarni jeszcze bardziej urosną w siłę.

 

Na naszym kanale na youtube znajdziecie całą rozmowę z trenerem Tomaszem Kowalskim, który podsumowuje rundę jesienną sezonu 2020/2021 oraz opowie o rozwoju piłki dziecięcej i młodzieżowej w Pile. Poniżej prezentujemy ligowe wyniki i garść statystyk przygotowane przez Macieja Reinke.

 

RUNDA JESIENNA:

 1. KP Piła – Sparta Złotów 5:4 (4x Pawłowski, Molak)
 2. KP Piła – Przemysław Poznań 4:0 (2xKonwiński, Błaszyczk, Pawłowski)
 3. OTPS Winogrady Poznań – KP Piła 2:0
 4. KP Piła – Nielba Wągrowiec 2:1 (2xPawłowski)
 5. AP Oborniki – KP Piła 2:4 (3xPawłowski, Molak)
 6. KP Piła – Tarnovia Tarnowo Podgórne 13:0 (4xPawłowski, 4xMolak, 2xKonwiński, Kamiński, Milachowski, samobójcza)
 7. Błękitni Wronki – KP Piła 2:3 (Zieliński, Konwiński, Kobusiński)
 8. KP Piła – AP Reissa Poznań 0:3
 9. Lubuszanin Trzcianka – KP Piła 2:3 (Molak, Pawłowski, samobójcza)
 10. KP Piła – Warta Poznań 2:5 (2x Pawłowski)
 11. Lider Swarzędz – KP Piła 3:1 (Gabrysiak)
 12. Unia Swarzędz – KP Piła 1:6 (Błaszyk, Zieliński, Adamik, 2x Pawłowski, samobójcza)
 13. KP Piła – SPN Szamotuły 6:0 (Kobusiński, Błaszczyk, Zieliński, 3x Pawłowski)

 

Występy:

LP Nazwisko Imię Liczba występów
1. Kamiński Paweł 13
2. Kobusiński Hubert 13
3. Molak Michał 13
4. Pawłowski Jakub 13
5. Spychalski Michał 13
6. Błaszczyk Norbert 12
7. Milachowski Marceli 12
8. Zieliński Kacper 12
9. Adamik Jakub 11
10. Konwiński Oliwier 11
11. Kowalski Patryk 10

 

Gole:

LP Nazwisko Imię Liczba goli
1. Pawłowski Jakub 23
2. Molak Michał 7
3. Konwiński Oliwier 5
4. Błaszczyk Norbert 3
5. Zieliński Kacper 3
6. Adamik Jakub 1
7. Gabrysiak Michał 1
8. Kamiński Paweł 1
9. Kobusiński Hubert 1
10. Milachowski Marceli 1

 

Asysty

LP Nazwisko Imię Liczba asyst
1. Molak Michał 6
2. Błaszczyk Norbert 5
3. Zieliński Kacper 5
4. Pawłowski Jakub 4
5. Kamiński Paweł 3
6. Konwiński Oliwier 3
7. Kobusiński Hubert 2
8. Zdunek Dymitr 2
9. Adamik Jakub 1
10. Podoba Paweł 1
11. Warzecha Jakub 1

 

Paweł Różycki

Maciej Reinke