Podsumowanie jesieni – juniorzy młodsi.

„Jeśli jest zawodnik, który chce się spróbować na poziomie ligi wojewódzkiej, to drzwi są dla niego otwarte” – zachęca trener Karol Skiba. W naszym cyklu podsumowań jesieni drużyn Klubu Piłkarskiego Piła, czas na juniorów młodszych. Ekipa trenera Skiby zajmuje czwarte miejsce w Lidze Wojewódzkiej, ustępując jedynie drużynom z Wronek i Poznania.    

 

W naszych dotychczasowych podsumowaniach o wynikach i pozycji w tabeli drużyn seniora i juniora starszego padało określenie: bardzo dobrze! Podobnie można powiedzieć o sytuacji juniorów młodszych. 15 pkt w 9 meczach rundy jesiennej, bramki 13-17 i pozycja w tabeli ustępująca jedynie Błękitnym Wronki, Polonii Poznań i Koziołkowi Poznań. Za plecami KP takie uznane marki jak UKS AP Reissa Poznań czy Nielba Wągrowiec. Podsumowując rundę trzeba pamiętać, że trzynastu graczy z dotychczasowej kadry trenera Karola Skiby zakończyło wiek juniora młodszego i zasilili drużynę juniora starszego prowadzoną przez Tomasza Kowalskiego. Nie było innego wyjścia jak budować zespół prawie od podstaw. -Przed nami był duży nabór, który okazał się być bardzo owocny. Kadra zespołu od początku rozgrywek liczyła dwadzieścia osób – wyjaśnia Karol Skiba. Czasu na zgranie nie było zbyt wiele, to i początek rundy nie był imponujący. Jednak z każdy treningiem i meczem zespół rósł w oczach i gra była coraz lepsza. -Staramy się zbudować ten zespół, aby był jednością. Takie zasady (zawodnikom – przyp. red.) wpajamy od początku. Nie ukrywamy, że wszystko jest oparte na ciężkiej pracy. Trenujemy bardzo rzetelnie i sumiennie cztery razy w tygodniu i efektem tej pracy jest dzisiejszy wynik w tabeli – kwituje Karol Skiba.

 

Wciąż w tym zespole drzemią spore możliwości. Jednak jak dodaje trener cel sportowy w postaci miejsca w tabeli nie jest najistotniejszy. Najważniejszy jest rozwój drużyny i rozwój indywidulny piłkarzy w niej grających. Owocowało to również występem kilku graczy, jeszcze w tej rundzie, w drużynie juniora starszego. Co jeszcze dodatkowo ważne do teamu juniora młodszego coraz głośniej zaczynają już pukać młodsze roczniki z drużyny trampkarza Akademii KP Piła. –W tej rundzie zadebiutowało dwóch zawodników, chociaż nie ukrywam, że dałbym jeszcze szansę dwóm czy trzem chłopcom – podkreśla trener.

 

Najwięcej bramek w rundzie jesiennej ustrzelili Michał Gabrysiak (5) i Jakub Wyrobek (4). Ich celne strzały to ponad połowa zdobyczy całej drużyny. Pomagał im w tym bezapelacyjnie najlepszy asystent w drużynie Hubert Pietrus. Pięciokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki rywala.

 

Na naszym kanale na youtube znajdziecie całą rozmowę z trenerem Karolem Skibą, który podsumowuje rundę jesienną sezonu 2020/2021. Poniżej prezentujemy ligowe wyniki i garść statystyk przygotowane przez Macieja Reinke.

RUNDA JESIENNA:

  1. KS Polonia Poznań – KP Piła 6:0
  2. Grom Plewiska – KP Piła 1:2 (Lorenc, Gabrysiak)
  3. KP Piła – Koziołek Poznań 1:2 (Wyrobek)
  4. Błękitni Wronki – KP Piła 4:0
  5. KP Piła – Przemysław Poznań 4:0 (2x Wyrobek, Kuziora, Grochowski)
  6. Orły Pniewy – KP Piła 2:1 (Gabrysiak)
  7. KP Piła – Nielba Wągrowiec 1:0 (Gabrysiak)
  8. KP Piła – AP Reissa II Poznań 1:0 (Gabrysiak)
  9. UKS AP Reissa Poznań – KP Piła 2:3 (Wyrobek, Pietrus, Gabrysiak)

 

Występy:

L.P. Nazwisko Imię Liczba występów
1. Gabrysiak Michał 9
2. Jagoda Dominik 9
3. Kuziora Dominik 9
4. Maciejski Jakub 9
5. Pietrus Hubert 9
6. Chlebek Marcin 8
7. Grudzień Konrad 8
8. Kondej Michał 8
9. Palicki Kacper 8
10. Stasiak Jan 8
11. Wyrobek Jakub 8

 

Gole:

L.P. Nazwisko Imię Liczba goli
1. Gabrysiak Michał 5
2. Wyrobek Jakub 4
3. Grochowski Kamil 1
4. Kuziora Domink 1
5. Lorenc Michał 1
6. Pietrus Hubert 1

 

Asysty

L.P.   Nazwisko Imię Liczba asyst
1.   Pietrus Hubert 5
2.   Gabrysiak Michał 2
3.   Maciejski Jakub 1
4.   Wyrobek Jakub 1

Paweł Różycki

Maciej Reinke