Przetarcie przed meczami z TOP3

KP Piła pokonała u siebie Iskrę II Szydłowo 4:1 w meczu otwierającym 8. kolejkę spotkań A-Klasy gr. 1. Tym samym podopieczni trenera Pawła Nawrockiego przedłużyli serię zwycięstw i zrobili przetarcie przed dwoma najbliższymi spotkaniami z Sokołem Kościerzyn Wielki (3. miejsce) i Drawą Krzyż Wielkopolski (2. miejsce).

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od… kontuzji. Już w 5. minucie Marceli Wysocki (Iskra) tak niefortunnie upadł na rękę, że poważnie uszkodził nadgarstek i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Tomasz Zupnik. Dziesięć minut później również z powodu urazu murawę opuścił Mikołaj Łosoś. W jego miejsce wszedł Kacper Palacz. Na szczęście więcej poważniejszych urazów nie było i obie drużyny, tak naprawdę od 16. minuty wzięły się do pracy. Pięć minut później po uderzeniu głową Pawła Nawrockiego zmierzającą do bramki piłkę wybił z linii bramkowej obrońca. Kolejne pięć minut i pierwszy gol autorstwa Oskara Reihsa. Na strzał z ok. 25m zdecydował się Robert Greń. Bramkarz wypuścił futbolówkę z rąk, a ładnym strzałem pod poprzeczkę „Rejsik” dokończył dzieła. Na kolejną bramkę kibice czekali do 31. minuty. Mateusz Remer zagrał prostopadle do wbiegającego w pole karne Kacpra Dybzińskiego, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Goście mieli jedną dobrą sytuację, ale napastnika Iskry ubiegł broniący w pierwszej połowie Patryk Kowalski. Z kolei piłkarze KP jeszcze kilkukrotnie za sprawą Damiana Parchimowicza, Kacpra Dybzińskiego, Oskara Reihsa i Pawła Nawrockiego mogli podwyższyć prowadzenie. Do przerwy 2:0.

W drugiej połowie jako pierwsi zaatakowali goście i pokusili się o sprawdzenie czy dobrze rozgrzany jest, wprowadzony po przerwie, Kuba Tritt. W zespole czerwono-czarnych szczególnie aktywny był Oskar Reihs jednak po jego uderzeniach piłka lądowała poza światłem bramki. Gola zdobyli za to goście. W wydawałoby się niegroźnej sytuacji faulował w polu karnym Hubert Żentkowski (zarzekał się u sędziego, że faulu nie było) i rzut karny pewnie wykonał najlepszy strzelec Iskry Jakub Komenderski. Na skuteczną odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać do 72. minuty. Gola z rzutu karnego po faulu na Kacprze Palaczu zdobył Kacper Dybziński. Pięć minut później to strzelec ostatniej bramki asystował, a pewnie akcję wykończył wcześniej faulowany. 4:1 i zapanował spokój. Goście mieli jeszcze swoją szansę na pięć minut przed końcem, ale ponownie na posterunku Jakub Tritt.

KP Piła:
Patryk Kowalski (46’ Jakub Tritt) – Mateusz Kledzik, Mateusz Remer, Krystian Januzik (80’ Hubert Jabłoński), Mikołaj Łosoś (15’ Kacper Palacz) – Robert Greń (46’ Hubert Żentkowski), Mateusz Ziarnowski (69’ Wiktor Górski), Oskar Reihs, Damian Parchimowicz, Paweł Nawrocki – Kacper Dybziński

Trener Paweł Nawrocki

25’ 1:0 – Oskar Reihs
31’ 2:0 – Kacper Dybziński as. Mateusz Remer
53’ 2:1 – Iskra II Szydłowo
72’ 3:1 – Kacper Dybziński
77’ 4:1 – Kacper Palacz as. Kacper Dybziński