Wysoka porażka seniorów

W miniony weekend po raz pierwszy poprzeczka okazała się być zawieszona dla nas dużo za wysoko. Mimo ambicji i woli walki, nasza drużyna musiała w sobotę uznać wyższość spadkowicza z Ligi Okręgowej. Trzeba uczciwie przyznać, że przez większą część meczu drużyna z Jastrowia górowała nad seniorami z Piły. Mimo wielkiej ambicji, przegraliśmy po raz pierwszy w krótkiej historii Klubu aż tak wysoko. Ale wynik może trochę mylić, gdyż zdecydowanie nie była to gra tylko do jednej bramki. Mieliśmy też swoje okazje i zasłużyliśmy przynajmniej na honorową bramkę (zwłaszcza w drugiej połowie). O zaciętości w naszej grze niech świadczy fakt otrzymania przez naszą drużynę kilku żółtych kartek oraz to, że aż trzy bramki padły z rzutów karnych. Obserwując naszą grę na dziś, nie ma zbyt wielu powodów do obaw. Szczególnie biorąc pod uwagę różnice w filozofii, jak budowane są obydwie drużyny oraz poziom posiadanego doświadczenia. Polonii Jastrowie wzmocnionej przed tym sezonem kilkoma jak na tą Ligę klasowymi zawodnikami przeciwstawiliśmy ambicję i serce do gry zawodników, którzy budują naszą drużynę dopiero drugi rok. Jak się okazało to było trochę za mało…
Jeden z kilku pozytywnych faktów tego meczu o którym warto wspomnieć, to bardzo dobra postawa naszego wchodzącego “z ławki” bramkarza Jakuba Tritta. Kilkoma dobrymi obronami udowodnił, że dobrze się rozwija i warto na niego dalej stawiać.
Nie ma takiej lekcji (jakkolwiek by była bolesna) z której nie można by wyciągnąć dobrych wniosków na przyszłość. I tak niech będzie też teraz a “co nas nie zabije może nas tylko wzmocnić”.
Okazja na rewanż już wiosną.

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kacper Wojakiewicz (55’ Jakub Tritt) – Hubert Jabłoński, Krystian Januzik (73’ Maciej Królikowski), Antoni Maślanka (55’ Wojciech Szuszycki), Mikołaj Łosoś – Łukasz Ograbek (76’ Arkadiusz Rozum), Mateusz Kledzik, Mateusz Ziarnowski (60’ Damian Parchimowicz), Kamil Całek (65’ Michał Przybylak) – Wojciech Bańczyk, Kacper Dybziński

Bramki:
26’ 1:0 Roman Michorek (Polonia Jastrowie)
33’ 2:0 Roman Michorek (Polonia Jastrowie)
38’ 3:0 Adam Kołodziejak (Polonia Jastrowie)
45’ 4:0 Roman Michorek (Polonia Jastrowie)
59’ 5:0 Krystian Wypchło (Polonia Jastrowie)

PW