Podsumowanie jesieni – seniorzy.

Drużyna KP Piła – beniaminek Red Box Ligi Okręgowej zakończył rundę jesienną na trzecim miejscu. Czy to sukces? Czy może niedosyt? Czas na podsumowanie. 

 

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, gdy poznaliśmy wszystkich spadkowiczów z V ligi i beniaminków z A-Klasy, można było pokusić się o stwierdzenie, że będzie to bardzo trudna i wyrównana kampania. Po piętnastu kolejkach, z pewnymi wyjątkami ta teza się sprawdziła. Największym z odstępstw jest postawa Orkanu Śmiłowo, który wygrał wszystkie mecze. Gratulacje! Mimo zachowania trzonu zespołu z V ligi i wzmocnień, chyba nikt się nie spodziewał aż kompletu punktów. Panowie piłkarze pokazali wszystkim jak się gra w piłkę. 

 

A gdzie jest miejsce KP Piła? Punktowo daleko z tyłu Orkanu, miejscem dosyć blisko. Trzecia lokata beniaminka (wg portalu Łączy Nas Piłka), to naprawdę sukces. Czy można było pokusić się o więcej? Oglądając grę zespołu, można zaryzykować stwierdzenie, że tak. Sam trener Paweł Nawrocki jesień w wykonaniu jego piłkarzy określa jako „słodko-gorzką”. – Jakby spojrzeć na tabelę nieźle to wygląda. Wygraliśmy osiem meczów, dwa zremisowaliśmy, przegraliśmy pięć razy. W tabeli wygląda to wszystko bardzo fajnie, ale jednak niedosyt jest – powiedział – Na swoim obiekcie graliśmy całkiem fajne mecze, jak chociażby z wiceliderem Kłosem Budzyń, wygraliśmy pięć do zera. Bardzo poprawny mecz ze spadkowiczem z V ligi – GLKS Wysoką, wygraliśmy dwa do zera. Dużo emocji i dużo bramek. Zdajemy sobie sprawę z deficytów, jakie mamy w drużynie, na jakich pozycjach powinniśmy poszukać wzmocnień, ale cieszy to że mamy młody zespół, perspektywiczny i jeszcze sufit tych chłopaków jest bardzo wysoko. Można spokojnie jeszcze kilka pięter podskoczyć – dodał. 

 

W kilku meczach wynik wahał się na korzyść jednej z drużyn. Niestety najczęściej rywale przechylali szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Żałować można choćby meczów z Iskrą Krajenka, Polonią Jastrowie i Spartą Złotów. – Tych meczów jest więcej. Te porażki niewielką korektą, może analizą gry naszych zawodników, można poprawić i naprawdę można być pełnym optymizmu przed rundą wiosenną – wskazuje trener. 

 

Martwić może liczba straconych bramek. Mamy ich dokładnie trzydzieści, to oznacza średnio dwie bramki na mecz. Zdaje sobie z tego sprawę trener Paweł Nawrocki, wskazując jednocześnie że mecz ma kilka faz. O ile w fazie atakowania wyglądamy bardzo dobrze, o tyle w działaniach bez piłki mamy duże braki. Tutaj upatruje szansę na poprawę i podciągnięcie zespołu jeszcze wyżej, niż wskazuje na to pozycja w tabeli. -Widzimy niedociągnięcia w obronie i trzeba poświęcić więcej czasu na grę defensywną – dodaje. 

Zespół był również budowany z myślą o grze ofensywnej, grze do przodu. Taka filozofia przyświeca trenerom i taką tez starają się realizować. Widać to choćby po grze drużyny i liczbie strzelonych goli – jest ich 41. Najwięcej zdobył Kacper Dybziński – 17. Kłopotem może być dużo mniejsza liczba bramek strzelona przez pozostałych zawodników, bo drugi na tej liście Kacper Palacz ma ich sześć, a rozegrał niewiele spotkań. Choć jak wskazuje Paweł Nawrocki wielu zawodników na boisku pracuje na bramki Dybzika, stąd ich indywidualne statystyki mogą nie być imponujące. Znalezienie odpowiedniego balansu między grą w obronie i ataku, to zadanie do wykonania na wiosnę. 

 

W KP Piła nie ma rundy, w której do gry w seniorach nie są zapraszani zawodnicy z młodszych kategorii wiekowych. Tak było również jesienią 2021 roku. Oliwier Konwiński, Dawid Dzikowicz, Dawid Żabówka, Michał Lorenc czy Kamil Grochowski to gracze zespołu juniora starszego lub młodszego, którzy byli włączani do kadry pierwszej drużyny. Każdy z nich otrzymał szansę debiutu. –Wprowadzić do zespołu zawodnika młodego żeby on grał dobrze, to jest sztuka. Nie sztuką jest go tylko wpuścić na boisko. Taka będzie nasza filozofia – kwituje Paweł Nawrocki. 

 

Na naszym kanale na youtube znajdziecie całą rozmowę z trenerem Pawłem Nawrockim.  

 

RUNDA JESIENNA:

 1. KP Piła – Noteć Dziembowo 4:1 (2x Jakub Pawłowski, Kacper Palacz, bramka samobójcza)
 2. Wenus Jędrzejewo – KP Piła 1:2 (Radosław Wącisz, Oskar Reihs)
 3. KP Piła – Drwa Krzyż Wlkp. 4:4 (2x Kacper Dybziński, Krystian Januzik, Mikołaj Łosoś)
 4. Iskra Krajenka – KP Piła 1:0
 5. Płomień Połajewo – KP Piła 1:2 (Kacper Dybziński, Radosław Wącisz)
 6. KP Piła – Kłos Budzyń 5:0 (4x Kacper Palacz, Kacper Dybziński)
 7. Unia Wapno – KP Piła 3:1 (Kacper Dybziński)
 8. KP Piła – GLKS Wysoka 2:0 (2x Kacper Dybziński)
 9. Sokół Damasławek – KP Piła 2:6 (2xKacper Dybziński, Robert Greń, Filip Laskowski, Jakub Pawłowski, Kacper Palacz)
 10. KP Piła – Orkan Śmiłowo 2:7 (Kacper Dybziński, Patryk Wajer)
 11. Sokół Szamocin – KP Piła 2:5 (3x Robert Greń, 2x Kacper Dybziński)
 12. KP Piła – Noteć Rosko 5:2 (2x Kacper Dybziński, 2x Jakub Pawłowski, Patryk Wajer)
 13. Radwan Lubasz – KP Piła 2:0
 14. KP Piła – Polonia Jastrowie 2:2 (2x Kacper Dybziński)
 15. Sparta Złotów – KP Piła 2:1 (Kacper Dybziński)

 

Seniorzy statystyka 

Występy 

Lp. Nazwisko Imię Liczba występów
1. Dybziński Kacper 16
2. Błaszczyk Norbert 16
3. Pawłowski Jakub 15
4. Wajer Patryk 15
5. Wącisz Radosław 15
6. Greń Robert 15
7. Ziarnowski Mateusz 14
8. Laskowski Filip 14
9. Zieliński Kacper 14
10. Januzik Krystian 13
11. Reihs Oskar 13
12. Łosoś Mikołaj 13
13. Dymitr Zdunek 12
14. Jakub Tritt 12
15. Remer Mateusz 6
16. Palcz Kacper 6
17. Suszycki Wojciech 6
18. Nawrocki Paweł 6
19. Krasoń Jerzy 5
20. Górski Wiktor 5
21. Konwiński Oliwier 4
22. Słodowy Łukasz 4
23. Jabłoński Hubert 4
24. Wegner Dominik 1
25. Dzikowicz Dawid 1
26. Pawłowski Jeremiasz 1
27. Żabówka Dawid 1
28. Lorenc Michał 1
29. Szpener Michał 1
30. Grochowski Kamil 1

 

Bramki

Lp. Nazwisko Imię Liczba goli
1. Dybziński Kacper 17
2. Palacz Kacper 6
3. Greń Robert 5
4. Pawłowski Jakub 5
5. Wajer Patryk 2
6. Wącisz Radosław 2
7. Laskowski Filip 2
8. Reihs Oskar 1
9. Januzik Krystian 1
10. Łosoś Mikołaj 1

 

Asysty

Lp. Nazwisko Imię Liczba asyst
1. Dybziński Kacper 10
2. Wajer Patryk 6
3. Zieliński Kacper 3
4. Laskowski Filip 3
5. Zdunek Dymitr 3
6. Greń Robert 3
7. Łosoś Mikołaj 3
8. Pawłowski Jakub 2
9. Reihs Oskar 2
10. Konwiński Oliwier 1

Paweł Różycki

Maciej Reinke