Nieudany weekend drużyn juniorskich KP Piła.

To był nieudany weekend w wykonaniu drużyn juniorskich KP Piła. Oba zespoły rozegrały mecze wyjazdowe w Poznaniu i oba poniosły porażki. Juniorzy starsi przegrali z ekipą OTPS Winogrady Poznań 2:0 a juniorzy młodsi ulegli Polonii Poznań 6:0.
Drużyna juniorów starszych po dwóch wygranych w dwóch pierwszych meczach sezonu jechała do Poznania w roli lekkiego faworyta na mecz z Winogradami. Niestety jak to często bywa boisko zweryfikowało ten pogląd. Mimo, że czerwono – czarni grali swoją grę, mimo, że mieli sporo okazji do zdobycia bramki to wrócili na tarczy. Rzut rożny dla poznaniaków plus jedna kontra plus nasza nieskuteczność i porażka 2:0 stała się faktem. Szkoda tych punktów ale walczymy dalej i liczymy, że jeszcze kilka ich zdobędziemy.

OTPS Winogrady Poznań – Klub Piłkarski Piła 2:0

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Skład:
Patryk Kowalski (Krzysztof Waliszewski) – Michał Spychalski, Marceli Milachowski , Hubert Kobusiński, Jakub Warzecha, Kacper Zieliński, Norbert Błaszczyk, Oliwier Konwiński, Michał Molak, Jakub Adamik (Paweł Kamiński), Jakub Pawłowski

Bramki:
50′ 1:0 Adrian Gemzicki – Winogrady
64′ 2:0 Kacper Stefaniak – Winogrady

Juniorzy młodsi także udali się do Poznani na mecz z Polonią Poznań. Jak co roku na stracie rozgrywek trenerzy Skiba i Idzikowski mają pełne ręce roboty. Po przejściu 11 zawodników do drużyny juniorów starszych muszą prawie od nowa budować zespół. Na szczęście jest z kogo budować a nowi zawodnicy wykazują duże zaangażowanie w pracę na treningach. Liczymy, że z meczu na mecz drużyna będzie grała lepiej. A oto co o meczu powiedział trener Karol Skiba: „Trzeba zaznaczyć, że piłkarze Polonii Poznań kontrolowali przebieg meczu, a przy większej skuteczności mogli pokusić się o większy dorobek bramkowy. Dobrze grał nasz bramkarz – Kamil Hildebrandt, który obronił kilka trudnych strzałów. W moim zespole na tym poziomie rozgrywek zadebiutowało, aż 11 zawodników, którzy zbierają doświadczenie gry w lidze wojewódzkiej”

Polonia Poznań – Klub Piłkarski Piła 6:0

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Skład
Kamil Hildebrandt – Karol Roicki (Kacper Palicki), Dominik Jagoda, Dominik Kuziora, Michał Gabrysiak (Gracjan Lechowicz), Jakub Wyrobek, Hubert Pietrus (Marcin Chlebek), Michał Kądej (Jakub Giś), Jan Stasiak (Łukasz Żentkowski), Konrad Grudzień (Jakub Maciejewski), Michał Lorenc (Mateusz Koper)

Bramki:
12’ 1:0 Adam Jasiński – Polonia
14’ 2:0 Adam Jasiński – Polonia
16’ 3:0 Marcel Stelmaszczyk – Polonia
25’ 4:0 Adam Jasiński – Polonia
38’ 5:0 Marcel Stelmaszczyk – Polonia
61’ 6:0 Adam Jasiński – Polonia

Maciej Reinke