Rozstrzelany rewanż

W niedzielne popołudnie przy letniej, upalnej pogodzie spotkali się ze sobą lider i vice lider tabeli, czyli drużyny KP Piła i Korony Dębno. Po dobrym meczu pilanie wygrali dość łatwo 10:0 ustanawiając strzelecki rekord klubu. Warto podkreślić, że w wyjściowej 11-tce zagrało 8 wychowanków drużyny z Piły.

Weekendowa wygrana była już 12 zwycięstwem czerwono – czarnych z kolei, oraz 17 nie przegranym meczem pod rząd. W tegorocznych rozgrywkach drużyna KP Piła przegrała tylko raz, właśnie z Koroną Dębno. Niedzielne spotkanie było więc rewanżem za tamtą porażkę.

Rewanż udał się wyśmienicie. Zawodnicy nastrzelali najwięcej bramek w jednym meczu w całej historii klubu.  Do tej pory nigdy nie udało się wygrać w takich rozmiarach. Oprócz wyniku cieszy też jakość gry, zwłaszcza pierwsza połowa była bardzo udana dla zespołu KP Piła. Dużo szybkiej, płynnej gry, dokładnych podań, wygranych pojedynków 1 na 1 oraz ładnych bramek.

Wybór gracza meczu był dla mnie bardzo trudny. Prawie wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody, a wybrać musiałem jednego. Zdecydowałem się na Kacpra Antczaka. „Antek” zagrał swój pierwszy oficjalny mecz w seniorach i zagrał go bardzo dobrze. Cały mecz był pod grą, wychodził na pozycję, stwarzając kolegom z drużyny dodatkową opcję podania. Z biegiem spotkania coraz bardziej brał ciężar gry na swoje barki, regulując tempo akcji i rozdzielając dobre, dokładne podania. Mecz zakończył z dwoma asystami. Wydaje się, że po groźnej kontuzji z jesieni nie ma już śladu i talent Kacpra będzie się mógł dalej rozwijać.

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Piotr Dębicki (Bartosz Janke) – Hubert Żentkowski (Maciej Królikowski), Mikołaj Łosoś, Łukasz Kozłowski, Mateusz Kledzik – Kamil Całek, Kacper Antczak, Paweł Nawrocki (Mateusz Maćkowiak), Robert Greń (Arkadiusz Rozum), Damian Parchimowicz (Łukasz Ograbek), Kacper Dybziński (Wojciech Bańczyk)

Trener: Paweł Nawrocki

08’ 1:0  Paweł Nawrocki as. Kacper Dybziński

14’ 2:0  Kacper Dybziński as. Kamil Całek

31’ 3:0  Damian Parchimowicz as. Kacper Antczak

34’ 4:0  Rober Greń

44’ 5:0  Kacper Dybziński

45’ 6:0  Mikołaj Łosoś as. Damian Parchimowicz

53’ 7:0  Wojciech Bańczyk as. Kacper Antczak

59’ 8:0  Mateusz Maćkowiak as. Kamil Całek

75’ 9:0  Wojciech Bańczyk as. Mateusz Maćkowiak

89’ 10:0 Wojciech Bańczyk