Juniorzy młodsi KP Piła mistrzem rundy jesiennej.

Juniorzy młodsi KP Piła poszli w ślady swoich starszych kolegów. Podobnie jak juniorzy starsi oni także zostali mistrzami rundy jesiennej. Rozegrali 10 spotkań, z których 8 wygrali, 1 zremisowali, 1 przegrali. Zgromadzili 25 punktów i uzyskali bilans bramkowy 54:6. Niełatwo było osiągnąć taki wynik. Trenerzy Skiba i Idzikowski musieli budować drużynę praktycznie od początku. Wielu wiodących zawodników z poprzedniego sezonu skończyło wiek juniora młodszego i przeszło do drużyny w wyższej kategorii wiekowej. Trenerzy musieli więc zorganizować nabór i rozpocząć szkolenie. Zawodnicy sumiennie trenowali i drużyna z meczu na mecz grała lepiej. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że poziom rozgrywek stał na niezłym poziomie. Większość zespołów grała dobrze w piłkę i trzeba się było solidnie namęczyć aby osiągnąć tak dobry rezultat.

A oto co o minionej rundzie powiedział trener Karol Skiba: Przed sezonem, gdy tworzyliśmy właściwie na nowo drużynę juniora młodszego były pewne znaki zapytania. Musieliśmy mocno uzupełnić nasz najmłodszy zespół, gdyż znaczna grupa zawodników z rocznika 2001 przeszła do juniorów starszych. Dobry nabór oraz odpowiednia selekcja, które wykonaliśmy na przełomie lipca i sierpnia pozwoliły zbudować zespół z dużym potencjałem na obecny sezon. Zgłosiliśmy do gry ponad 20 zawodników, którzy od samego początku wykazywali dużą ochotę do treningu i chcieli się rozwijać. Rozgrywki zaczęliśmy dobrze, jednak byliśmy świadomi naszych mankamentów. Z każdym tygodniem zespół wyglądał lepiej i był wstanie zrealizować trudniejsze zadania taktyczne. Pod koniec rundy momentami wyglądało to bardzo dobrze. Bilans naszych 10 spotkań jest odzwierciedleniem naszej pracy: 8 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka.”

 

Ciszymy się z osiągniętego wyniku ale nie zapominamy o tym, że to dopiero półmetek rozgrywek. Chcemy się dobrze przygotować zimą do rundy wiosennej. Naszym celem będzie utrzymanie pozycji w tabeli.

Na koniec kilka danych statystycznych.

 

Największa liczba występów w rundzie:

10 – Nikodem Najda

10 – Jakub Pawłowski

10 – Hubert Pietrus

10 – Miłosz Czechowicz

10 – Michał Molak

10 – Patryk Pisula

10 – Hubert Kobusiński

 

Zdobyte gole:

24 – Jakub Pawłowski

4 – Mateusz Marcinkowski

4 – Michał Molak

4 – Miłosz Misiuk

4 – Dorian Rabiński

3 – Patryk Pisula

3 – Kacper Zieliński

 

Asysty:

7 – Jakub Pawłowski

7 – Miłosz Misiuk

5 – Mateusz Marcinkowski

3 – Miłosz Czechowicz

3 – Hubert Pietrus

Maciej Reinke