3 miejsce na zakończenie sezonu juniorów młodszych KP Piła.

Bardzo dobry sezon w Lidze Wojewódzkiej mają za sobą juniorzy młodsi KP Piła. Trzecie miejsce w tabeli, które osiągnęli na finiszu rozgrywek jest najwyższym w historii klubu.

Początek sezonu nie zapowiadał tak dobrego zakończenia. Z drużyny juniorów młodszych do kategorii wyższej odeszło 11 zawodników, którzy do tej pory stanowili trzon zespołu. W ich miejsce przyszli młodsi piłkarze grający do tej pory w zespole trampkarzy w lidze okręgowej. Różnica poziomów była więc bardzo duża i było to widoczne na boisku. Pierwszy wyjazdowy mecz w Poznaniu z Polonią czerwono – czarni przegrali 0:6. Od tego momentu z meczu na mecz było jednak widać poprawę jakości gry. Cztery treningi w tygodniu plus zajęcia indywidualne zaczęły przynosić efekty i tylko kwestią czasu było aż drużyna zacznie zdobywać punkty na boisku.

Kolejnym plusem tego sezonu poza miejscem w tabeli jest rozwój młodych zawodników. Kilku piłkarzy z tego zespołu z powodzeniem zadebiutowało w kategorii  juniora starszego strzelając bramki czy notując asysty. W juniorze młodszym z kolei coraz lepiej na boisku prezentowali się zawodnicy z rocznika 2006 będący jeszcze trampkarzami.

W kolejnym sezonie kolejne wyzwania. Ponownie do kategorii wyższej odejdzie trzon zespołu. Liczymy jednak na to, że zawodnicy ze wspomnianego wyżej rocznika 2006 szybko wejdą w ich buty i trenerzy Karol Skiba i Adam Idzikowski będą mieli łatwiejsze zadanie niż w tym sezonie.

Do zespołu juniorów starszych po sezonie odchodzą: Kamil Grochowski, Dominik Jagła, Marcin Chlebek, Hubert Pietrus, Michał Gabrysiak, Szymon Kądej, Jakub Wyrobek.

Poniżej prezentujemy garść statystyk dotyczących sezonu 2020/21.

L.p. Nazwisko i imię Liczba występów
1. Jagoda Dominik 16
2. Gabrysiak Michał 15
3. Grudzień Konrad 15
4. Palicki Kacper 15
5. Stasiak Jan 15
6. Kądej Michał 14
7. Wyrobek Jakub 14
8. Chlebek Marcin 13
9. Wegner Kacper 13
10. Lorenc Michał 12
11. Maciejski Jakub 12

 

 

L.p. Nazwisko i imię Liczna goli
1. Gabrysiak Michał 10
2. Wyrobek Jakub 8
3. Lorenc Michał 5
4. Grochowski Kamil 1
5. Kądej Szymon 1
6. Koper Mateusz 1
7. Kuziora Dominik 1
8. Pietrus Hubert 1

 

 

 

 

L.p. Nazwisko i Imię Liczba asyst
1. Pietrus Hubert 5
2. Wyrobek Jakub 5
3. Gabrysiak Michał 4
4. Jagoda Dominik 2
5. Kądej Michał 1
6. Kądej Szymon 1
7. Koper Mateusz 1
8. Maciejski Jakub 1
9. Roicki Karol 1

Maciej Reinke