Ofensywna gra nagrodzona awansem.

Juniorzy młodsi KP Piła z bardzo dobrej strony zaprezentowali się na turnieju eliminacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U-17. Zagrali ofensywną radosną piłkę, co pozwoliło zająć drugie miejsce w grupie i uzyskać awans do finału tych rozgrywek.

Na turniej do Torunia czerwono – czarni nie jechali w roli faworyta. W pierwszej fazie eliminacji, która odbyła się w Złotowie, zajęli dopiero 3 miejsce w grupie i rzutem na taśmę zakwalifikowali się do drugiej fazy eliminacji. Ale w piłce nożnej, a zwłaszcza gdy gra się w nią na hali, wszystko jest możliwe. Tym bardziej, że na turniej do Złotowa zawodnicy pojechali prosto z treningów na trawie. Przed zawodami w Toruniu zespół trenował już na sali i było to widać w jego grze.

Pierwszy mecz juniorzy młodsi KP Piła zagrali z gospodarzem turnieju – TAF Toruń. Rozpoczęli go dość sennie i niemrawo. Wpływ na ten stan rzeczy mogła mieć bardzo wczesna pora wyjazdu z Piły. Czerwono –czarni co prawda dochodzili do czystych sytuacji strzeleckich, ale zawodziła skuteczność. Do tego w obronie przydarzały im się drzemki i na kilka minut przed końcem meczu przegrywali już 3:7. Od tego momentu coś się w grze KP Piła zmieniło. Wróciła bardzo dobra skuteczność, mocno poprawiła się gra obronna i zaczął się szaleńczy pościg przynajmniej za remisem. Jak się okazało pościg był skuteczny, a mecz zakończył się wynikiem 7:7.

W drugim spotkaniu zespół KP Piła zmierzył się z faworytem nie tylko toruńskiego turnieju, ale pewnie i faworytem finałów czyli z drużyną Constractu Lubawa. Młodzi piłkarze z Lubawy zademonstrowali świetne wyszkolenie techniczne oraz dobrze taktycznie poukładaną grę i pewnie wygrali 3:0. Warto jednak podkreślić bardzo dobrą grę bramkarza czerwono – czarnych Kacpra Wegnera, który kilkukrotnie uchronił swój zespół od utraty gola w wydawało by się beznadziejnych sytuacjach.

Przed ostatnim meczem sytuacja była jasna i klarowana. Jeśli zawodnicy KP Piła wygrają z Futsalem Gostyń to jadą na finały. Jeśli przegrają bądź zremisują, to swoich szans na awans będą musieli poszukać za rok. Presja okazała się bardzo dobrą motywacją dla zawodników z Piły. Już po kilku minutach prowadzili 4:0 i wyjazd na finały do Białegostoku wydawał się coraz bardziej pewny. I choć czerwono – czarni pozwolili strzelić zawodnikom z Gostynia 2 bramki, to sami odpowiedzieli kolejnymi trafieniami i pewnie wygrali 7:2.

Turniej finałowy odbędzie się w Białymstoku w dniach 12 – 14 lutego. Zespół KP Piła zagra w grupie 3 razem z Constractem Lubawa, GSF Gliwice oraz MOKS Białystok. Grupa wygląda na bardzo mocną. Faworytem nie będziemy, ale na pewno powalczymy. Szykuje się bardzo ciekawe granie.

 

KP Piła – TAF Toruń 7:7

Michał Gabrysiak x 3

Kamil Grochowski x 2

Michał Lorenc

Jakub Wyrobek

 

KPPiła – Constract Lubawa 0:3

 

KPPiła – Futsal Gostyń 7:2

Michał Gabrysiak x 2

Hubert Pietrus x 2

Szymon Kądej x 2

Jakub Wyrobek

 

Tabela

drużyna

m

pkt

br

1. Constract Lubawa

3

9

13-2

2. KP Piła

3

4

14-12

3. TAF Toruń

3

4

12-16

4. Futsal Gostyń

3

0

4-13

 

Terminarz/wyniki
9:00 TAF Toruń 7-7 KP Piła
9:45 Futsal Gostyń 1-2 Constract Lubawa
10:30 Futsal Gostyń 1-4 TAF Toruń
11:15 Constract Lubawa 3-0 KP Piła
12:00 TAF Toruń 1-8 Constract Lubawa
12:45 KP Piła 7-2 Futsal Gostyń

Maciej Reinke