Juniorzy starsi KP Piła awansowali do kolejnej rundy MMP

Juniorzy starsi KP Piła jak burza przeszli przez pierwszy etap eliminacji do MMP w futsalu U – 19. W 6 meczach odnieśli 6 zwycięstw i z pierwszego miejsca w tabeli awansowali do drugiego etapu rozgrywek.

W tym roku do eliminacji do MMP w futsalu zgłosiła się rekordowa liczba zespołów. Konieczne było więc przeprowadzenie dwuetapowych rozgrywek. Dla juniorów starszych KP Piła oznaczało to zagranie w dwóch turniejach, w Obornikach oraz w Gnieźnie. Już po pierwszym turnieju stało się jasne, że młodzi zawodnicy czerwono – czarnych będą głównym kandydatem do awansu. Rozegrali 3 spotkania i odnieśli 3 zwycięstwa. Przed drugim turniejem w Gnieźnie było wiadomo, że wystarczy zdobyć jeden punt w trzech meczach aby uzyskać awans. Zadanie to udało się zrealizować i to z nawiązką już w pierwszym spotkaniu. Były nim futsalowe derby Piły rozegrane na hali w Gnieźnie. Zawodnicy KP Piła odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 i w tym momencie byli już pewni awansu. Pewność ta dała o sobie znać w drugim spotkaniu turnieju z KS Futsal Oborniki. Młodzi piłkarze KP Piła podeszli do niego zbytnio rozluźnieni w efekcie czego stracili łatwą bramkę już w 2 minucie spotkania. Na szczęście zadziałało to na nich mobilizująco. Od tego momentu zdobyli 3 kolejne bramki i nawet strata gola pod koniec spotkania nie zabrała im kolejnych 3 punktów.

Ostatnie spotkanie turnieju to mecz z gospodarzem zespołem KS Oborniki. Obie drużyny zapewniły sobie już wcześniej awans do drugiego etapu eliminacji. Pilanie prowadzili atak pozycyjny z kolei  zawodnicy z pierwszej stolicy Polski starali się kontratakować. Czerwono – czarni wyszli z tego spotkania z tarczą strzelając po jednej bramce w każdej połowie meczu i tym samym zgromadzili komplet 18 punktów po dwóch turniejach.

Kolejne rozgrywki odbędą się najprawdopodobniej 30 stycznia 2021 roku. Miejsce oraz skład turnieju nie są jeszcze znane.

Mecze KP Piła na turnieju w Gnieźnie.

KPPiła – KS Futsal Piła 3:0

1:0 Kacper Zieliński

2:0 Kacper Zieliński

3:0 Kacper Zieliński

 

KPPiła – KS Futsal Oborniki 3:2

0:1 Futsal Oborniki

1:1 Jakub Pawłowski as. Hubert Kobusiński

2:1 Jakub Adamik

3:1Oliwier Konwiński as. Kacper Zieliński

3:2 Futsal Oborniki

 

KPPiła -KS Gniezno 2:0

1:0 Hubert Kobusiński as. Wiktor Górski

2:0 Robert Greń as. Jakub Adamik

 

Wszystkie mecze turnieju w Gnieźnie.

KP Piła 2-0 KS Gniezno
KS Futsal Piła 0-5 Futsal Oborniki
Futsal Oborniki 2-3 KP Piła
KS Gniezno 2-0 KS Futsal Piła
KS Futsal Piła 0-3 KP Piła
KS Gniezno 5-0 Futsal Oborniki

 

Tabela końcowa po 2 turniejach.

m pkt br
1. KP Piła 6 18 25-7
2. KS Gniezno 6 7 12-13
3. Futsal Oborniki 6 6 13-16
4. KS Futsal Piła 6 4 4-18

Maciej Reinke