Podsumowanie jesieni – seniorzy.

Zapraszamy na cykl artykułów, w których podsumujemy rundę jesienną w wykonaniu piłkarzy Klubu Piłkarskiego Piła. Nie zabraknie garści statystyk i wypowiedzi szkoleniowców. Na początek drużyna seniorów prowadzona przez Pawła Nawrockiego.

 

Gdyby powiedzieć, że jesień w wykonaniu czerwono-czarnych była dobra, to tak jakby nic nie powiedzieć. Była bardzo dobra! W 13. ligowych spotkaniach 36 punktów, bilans bramkowy 53:17. Do kompletu zabrakło trzech oczek, które zostały w Kościerzynie Wielkim. To jedyna porażka ekipy Pawła Nawrockiego w rundzie jesiennej. -Po tym meczu w Kościerzynie Wielkim trudno było przyjąć tą porażkę, ale ten mecz pokazał nam też drogę, która musimy podążać. Zespół z Kościerzyna zagrał z taką agresywnością, tak ambitnie, że jak my dołożyliśmy takie walory, jakie zaprezentował nam Sokół Kościerzyn, to w meczu z Drawą Krzyż Wielkopolski widać co się działo. Po tym meczu w Kościerzynie Wielkim coś drgnęło. Spotkania które potem rozegraliśmy, może z wyjątkiem tego w Zofiowie, były rewelacyjne – skwitował trener Paweł Nawrocki. Nic dodać, nic ująć. Pozostałe dwanaście meczów równa się dwunastu zwycięstwom. Najbardziej okazałe, to oczywiście wspomniane przez trenera 7:1 na własnym boisku z wiceliderem Drawą Krzyż Wielkopolski. Chapeu bas!

 

Nie byłoby takich wyników bez wylewania siódmych potów na treningach, zaangażowania i zgrania całego zespołu, dopływu świeżej krwi z drużyny juniorów starszych (Robert Greń, Oskar Reihs, Wiktor Górski, Hubert Żentkowski) oraz tego, który często nie jest na świeczniku, a wykonuje bezcenną pracę dla drużyny. Zawodnika na pozycji numer sześć. –Wiele było rozmów na temat kształtu zespołu i szukaliśmy tej solidnej szóstki. Wcześniej (na tej pozycji – przyp. red.) występował Jarek Kisiel, który prezentował fajną jakość, ale miał problemy z treningami. Filip Laskowski, który pojawił się przed sezonem zamknął temat tej pozycji. W mojej ocenie to jest nasz najlepszy zawodnik w tej chwili – powiedział trener.

 

W tej beczcie miodu można znaleźć, choć niełatwo, i łyżkę dziegciu.  W niektórych spotkaniach można było zagrać lepiej i niekoniecznie drżeć do końca o zwycięstwo (np. 1:0 z Włókniarzem Okonek, czy pucharowe zwycięstwo w karnych z Kolegium Sędziów Piła), ale jedno jest pewne. Względem poprzedniego sezonu zespół nauczył się wygrywać. Co więcej w meczu z Łobzonką Wyrzysk (3:2) w 45 minut potrafił odwrócić losy meczu ze stanu 0:2.

 

Czerwono-czarni zagrali także w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu okręgu pilskiego. To był prawdziwy rollercoaster. Najpierw okazałe zwycięstwo z Unią Ujście (7:0), bardzo dobry mecz z Notecią Dziembowo (5:2), zwycięstwo w rzutach karnych nad Kolegium Sędziów Piła przy wcześniejszym pewnym prowadzeniu 3:0. Na koniec porażka z dużo wyżej notowanym rywalem, rewelacją piątoligowych rozgrywek, Polonią Chodzież 1:6.

 

Na naszym kanale na youtube znajdziecie całą rozmowę z trenerem Pawłem Nawrockim, który podsumowuje rundę jesienną sezonu 2020/2021. Poniżej prezentujemy ligowe wyniki i garść statystyk (uwzględniające mecze Pucharu Polski) przygotowane przez Macieja Reinke.

 

RUNDA JESIENNA:

 1. Błękitni Kużnica Czarnkowska – KP Piła 1:3 (Dybziński, 2x Jeremiasz Pawłowski)
 2. KP Piła – Leśnik II Margonin 3:1 (2x Dybziński, Mateusz Zieliński)
 3. KP Piła – Łobzonka Wyrzysk 3:2 (3x Dybziński)
 4. Piast Skic – KP Piła 1:2 (Nawrocki, Dybziński)
 5. KS Leżenica Nowy Dwór – KP Piła 1:5 (2x Dybziński, 2x Nawrocki, Kacper Zieliński)
 6. KP Piła – Włókniarz Okonek 1:0 (Dybziński)
 7. Leśni Zawada – KP Piła 2:6 (Parchimowicz, Dybziński, Laskowski, Greń, Palacz, Reihs)
 8. KP Piła – Iskra II Szydłowo 4:1 (Reihs, 2x Dybziński, Palacz)
 9. Sokół Kościerzyn Wielki – KP Piła 4:1 (Nawrocki)
 10. KP Piła – Drawa Krzyż Wlkp. 7:1 (Reihs 2x, Parchimowicz, 4x Dybziński)
 11. Derby Stara Łubianka – KP Piła 1:6 (3x Nawrocki, Dybziński, Parchimowicz, Reihs)
 12. Gryf Zofiowo – KP Piła 2:4 (Reihs, Palacz, Jakub Pawłowski, Łosoś)
 13. KP Piła – Błyskawica Nieżychowo 8:0 (2x Ziarnowski, 3x Palacz, Dybziński, Nawrocki, Reihs)

 

Liczba występów:

L.p Nazwisko Liczba występów
1 Dybziński Kacper 17
2 Łosoś Mikołaj 15
3 Parchimowicz Damian 14
4 Kledzik Mateusz 14
5 Palacz Kacper 13
6 Laskowski Filip 13
7 Ziarnowski Mateusz 13
8 Januzik Krystian 13
9 Remer Mateusz 12
10 Reihs Oskar 12
11 Nawrocki Paweł 12
12 Górski Wiktor 11
13 Tritt Jakub 11
14 Greń Robert 11
15 Szpener Michał 10
16 Żentkowski Hubert 10

 

Bramki:

L.p Nazwisko Bramki
1 Dybziński Kacper 24
2 Reihs Oskar 8
3 Nawrocki Paweł 8
4 Palacz Kacper 7
5 Parchimowicz Damian 4
6 Ziarnowski Mateusz 3
7 Pawłowski Jakub 2
8 Pawłowski Jeremiasz 2
9 Greń Robert 2
10 Laskowski Filip 2

 

Asysty:

L.p Nazwisko Asysty
1 Nawrocki Paweł 9
2 Dybziński Kacper 6
3 Pawłowski Jeremiasz 6
4 Reihs Oskar 6
5 Zieliński Kacper 4
6 Parchimowicz Damian 3
7 Remer Mateusz 2
8 Ziarnowski Mateusz 2
9 Kledzik Mateusz 2
10 Greń Robert 2
11 Bańczyk Wojciech 2

Paweł Różycki

Maciej Reinke