Wygrany turniej juniorów starszych.

Juniorzy starsi KP Piła wzięli udział w turnieju eliminacyjnym do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-19, który odbył się w Obornikach. Spisali się w nim bardzo dobrze. Zagrali 3 mecze, odnieśli 3 zwycięstwa i uzyskali bilans bramkowy 17:5.
Koniec jesieni to okres kiedy kończą się rozgrywki ligowe w piłce trawiastej. Od kilku lat tradycją stało się, że w przerwie między rundami drużyny juniorskie KP Piła biorą udział w turniejach eliminacyjnych do MMP w Futsalu. Zawodnicy traktują je jako przerwę w treningowej monotonii, a także jako możliwość podtrzymania współzawodnictwa i sportowej rywalizacji. Do tej pory dwa razy drużyna juniora młodszego zagrała w finale Mistrzostw Polski. Jak będzie w tym roku zobaczymy.
Na turniej do Obornik zespól juniorów starszych jechał pełen nadziei na dobry wynik. Przemawiało za tym kilka argumentów. Po pierwsze trzon tej ekipy stanowią zawodnicy, którzy już dwukrotnie grali w finale tej imprezy. Po drugie za piłkarzami bardzo udana jesień w Lidze Wojewódzkiej, która była widoczna w dobrej grze w wielu spotkaniach i w trzecim miejscy na koniec rundy. Po trzecie jako, że kategoria wiekowa turnieju to U-19, to możliwe było wzmocnienie drużyny posiłkami z zespołu seniorów. Jedyną nutkę niepewności stanowił fakt, że w wyniku długo trwających rozgrywek ligowych zawodnicy tylko raz zdążyli potrenować na hali. Było to widać zwłaszcza na początku turnieju, kiedy mała futsalowa piłka za bardzo kleiła się do stóp. Jednak z minuty na minutę piłkarze KP Piła coraz szybciej przypominali sobie specyfikę i organizację gry w piłkę na hali. Efekt tych wspominków jest bardzo zadawalający. Komplet zwycięstw, dużo dobrych akcji oraz pięknych bramek i bardzo dobra pozycja wyjściowa przed drugim turniejem eliminacyjnym, który odbędzie się 20 grudnia w Gnieźnie. Za tydzień z kolei swoje zmagania eliminacyjne rozpoczną juniorzy młodsi turniejem w Złotowie. Ich przeciwnikami będą drużyny: SPN Szamotuły, KS Futsal Piła, Prefekta Złotów i Futsal Gostyń.

Skład KP Piła na turnieju w Obornikach:
Patryk Kowalski, Oliwier Konwiński, Jakub Cieślik, Jakub Pawłowski, Marceli Milachowski, Wiktor Górski, Michał Spychalski, Michał Molak, Hubert Kobusiński, Norbert Błaszczyk, Jakub Adamik, Oskar Reihs, Kacper Zieliński

Tabela grupy po turnieju w Obornikach

1. KP Piła 3 9 17-5
2. KS Futsal Piła 3 9 4-8
3. Futsal Oborniki 3 9 6-8
4. KS Gniezno 3 9 5-11

Mecze:
Futsal Oborniki 2-6 KP Piła
KS Futsal Piła 2-2 KS Gniezno
KS Gniezno 3-5 KP Piła
Futsal Oborniki 0-2 KS Futsal Piła
KP Piła 6-0 KS Futsal Piła
KS Gniezno 0-4 Futsal Oborniki

Futsal Oborniki – KPPiła 2:6
0:1 Michał Molak as. Kacper Zieliński
0:2 Oliwier Konwiński as. Jakub Adamik
1:2 Futsal Oborniki
1:3 Oliwier Konwiński as. Kacper Zieliński
1:4 Jakub Pawłowski
1:5 Jakub Pawłowski as. Patryk Kowalski
1:6 Wiktor Górski as. Kacper Zieliński
2:6 Futsal Oborniki

KPPiła – KS Gniezno 5:3
1:0 Jakub Adamik as. Oliwier Konwiński
1:1 KS Gniezno
1:2 KS Gniezno
1:3 KS Gniezno
2:3 Jakub Pawłowski as. Oskar Reihs
3:3 Jakub Pawłowski
4:3 Kacper Zieliński
5:3 Kacper Zieliński

KPPiła – KS Futsal Piła 6:0
1:0 Jakub Pawłowski as. Wiktor Górski
2:0 Oskar Reihs as. Norbert Błaszczyk
3:0 Hubert Kobusiński as. Jakub Adamik
4:0 Jakub Adamik as. Hubert Kobusiński
5:0 Jakub Adamik

Maciej Reinke