Zima na fotelu lidera!

Ostatnia kolejka Proton A-Klasy gr. 1 miała dać odpowiedź kto zimę spędzi na fotelu lidera. Odpowiedź przyszła szybko i w mocnym stylu. Piłkarze dowodzeni przez Pawła Nawrockiego rozgromili Błyskawicę Nieżychowo 8:0 i to oni mają dwa punkty przewagi nad zajmującą drugie miejsce Drawą Krzyż Wielkopolski.

Awizowany skład na to spotkanie już zapowiadał mocne uderzenie. Pomijając kontuzje trener Nawrocki wystawił to co ma najlepsze. Choć języczek uwagi tym razem przyciągała również ławka rezerwowych. Na niej bowiem zasiadł Edi Dias Marcal, czyli Edi Andradina!

Jednak po kolei. Trzecia minuta spotkania i szybkie 1:0. Ten, który coraz lepiej spisuje się na pozycji numer osiem potwierdził, że nie tylko na defensywie zna się dobrze. Mateusz Ziarnowski uderzył nie do obrony. Ósma minuta i 2:0. Akcję w stylu stadiony świata zapoczątkował Kacper Palacz i sam ją wykończył po asyście od Pawła Nawrockiego. Grający trener czerwono-czarnych chciał jeszcze bardziej efektownie dogrywać do swoich kolegów. W 14. minucie zrobił to przewrotką wprost na głowę Kacpra Dybzińskiego, ale tym razem piłka nie wpadła do siatki. Nie minął kwadrans, a było już 3:0. Tym razem pomogli goście, którzy zamiast oddalić niebezpieczeństwo od własnej bramki, to w polu karnym obijali się piłką nawzajem. Ping pong wykorzystał strzelec wyborowy meczu Kacper Palacz. Ten sam zawodnik w 21. minucie bardzo połakomił się na klasyczny hattrick. Mógł wyłożyć piłkę do mającego przed sobą pustą bramkę Filipa Laskowskiego, ale sam chciał akcję zakończyć. Tym razem sztuka się nie udała. Lepszy goalkeeper Błyskawicy. Dwie minuty później, wprowadzenie piłki w strefę obrony przeciwnika przez Krystiana Januzika, spowodowało że Damian Parchimowicz idealnie obsłużył klasyczną dziewiątkę KP. Dybzik nie zmarnował szansy i strzelił 19 bramkę w tej kampanii. 33. minuta i Mateusz Ziarnowski ponownie pokazał, że on też strzelać potrafi. Tym razem dogrywał Oskar Reihs. Za chwilę asystent zamienił się w egzekutora. Rejsik odzyskał piłkę na połowie przeciwnika. W swoim stylu minął dwóch rywali i kropnął z ok 25m tuż przy słupku. Do przerwy okazałe 6:0. Choć mogło być siedem, gdyby Filip Laskowski trafił w bramkę w dobrej sytuacji.

Po zmianie stron dwie zmiany. Strzelca dwóch bramek Mateusza Ziarnowskiego zastąpił Wojciech Suszycki, a Krystiana Januzika Dominik Wegner. 10 minut później przypomniał o sobie Kacper Palacz, a asystował mu nie kto inny jak Paweł Nawrocki. W 58. minucie 8:0 staje się faktem. Tym razem to dotychczasowy wielokrotny asystent Paweł Nawrocki ładuje futbolówkę do siatki. Chwilę później opuszcza boisko. W 59. minucie „nadejszla wielkopomna chwila”. Trenera zmienia Edi Andradina. Zaś za Oskara Reihsa wchodzi Hubert Jabłoński. Edi „ma to coś” i świetnym podaniem uruchamia na skrzydle Damiana Parchimowicza. Ten jak w pierwszej połowie wykłada idealną piłkę do Kacpra Dybzińskiego. Z tą jednak różnicą, że Dybzik okazję marnuje. W 68. minucie piłka po ładnym strzale Ediego z 18 metra ląduje w siatce Błyskawicy. Radość z debiutanckiego gola jest jednak przedwczesna. Sędzia boczny podnosi chorągiewkę, a główny gwiżdże spalonego. Dwie minuty później jedyna w tym meczu bardzo groźna akcja gości. Adrian Kożuchin w sytuacji sam na sam z Jakubem Trittem myli się nieznacznie. Dalsze wydarzenia na boisku zdominowały dwie groźnie wyglądające kontuzje czerwono-czarnych. Filip Laskowski opuścił plac prawdopodobnie z naderwanym mięśniem, a Damian Parchimowicz z poważnym urazem kolana. Dalsze badania pokażą na ile poważne są to urazy. W tym momencie gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę, bowiem innych zawodników na ławce już nie mieli.

KP Piła:
Jakub Tritt – Damian Parchimowicz, Wiktor Górski, Krystian Januzik (46’ Dominik Wegner), Mikołaj Łosoś – Filip Laskowski, Mateusz Ziarnowski (46’ Wojciech Suszycki), Kacper Palacz, Oskar Reihs (59’ Hubert Jabłoński), Paweł Nawrocki (59’ Edi Andradina) – Kacper Dybziński

Trenerzy: Paweł Nawrocki, Michał Szpener

03’ 1:0 – Mateusz Ziarnowski as. Paweł Nawrocki
08’ 2:0 – Kacper Palacz as. Paweł Nawrocki
15’ 3:0 – Kacper Palacz
23’ 4:0 – Kacper Dybziński as. Damian Parchimowicz
33’ 5:0 – Mateusz Ziarnowski as. Oskar Reihs
39’ 6:0 – Oskar Reihs
55’ 7:0 – Kacper Palacz as. Paweł Nawrocki
58’ 8:0 – Paweł Nawrocki