Trzy ważne punkty wywiezione z Leżenicy

Zaległy mecz 3. kolejki A-Klasy gr. 1 czerwono – czarni zagrali na boisku KS Leżenica. Wygrali pewnie i po rozegraniu pięciu spotkań mają komplet punktów.

Pięć meczów w dwa tygodnie. Tyle zwykle grają zespoły startujące w europejskich pucharach. Jak się okazuje nie tylko one. Klub Piłkarski Piła między 5 a 19 września czekał istny maraton rozgrywkowy. Cztery mecze już za nami. Ten ostatni na boisku w Leżenicy z miejscowym Klubem Sportowym był kolejnym etapem w drodze do realizacji celu na sezon 2020/2021 – awansu do Ligi Okręgowej. Rozpoczęło się od składnej i szybkiej gry zawodników Pawła Nawrockiego. W 7. minucie szukający miejsca wzdłuż linii bocznej Mateusz Kledzik szybko popędził do przodu. Dojrzał to Kacper Zieliński.  Zagrał idealnie na nogę do bocznego obrońcy. Kledziu nie wahając się ani chwili obsłużył z kolei dobrym podaniem Kacpra Dybzińskiego, a ten wpadając w pole karne posłał piłkę tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Marka Rosińskiego. Dwie minuty później mogło być 0:2, ale gospodarzy uratowała czysta interwencja obrońcy. W 12. minucie piłka zatrzepotała w siatce KS po ładnej akcji i strzale Filipa Laskowskiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Minęły trzy minuty, a tenże Filip ok. 20 metrów od własną bramką próbował w niegroźnej sytuacji opanować piłkę, ale ta podskoczyła i trafiła go w rękę. Rzut wolny dla gospodarzy i idealne uderzenie Mariusza Domińczaka nad murem, tuż przy słupku. Dalsza faza tej odsłony meczu to ciągłe ataki KP i kontrataki Leżenicy. Swoje szanse mieli Oskar Reihs, Paweł Nawrocki i Kacper Dybziński, ale jak w transie bronił Marek Rosiński. Tuż przed końcem pierwszej połowy po strzale Dybzika piłka przekroczyła linię bramkową, ale znów chorągiewka arbitra powędrowała w górę.

Po zmianie stron zobaczyliśmy na placu gry Mateusza Remera, który zmienił Krystiana Januzika. Worek z bramkami rozwiązał się w 47. minucie. W zamieszaniu na polu karnym najlepiej odnalazł się „Zielik” i posłał piłkę tuż pod poprzeczkę. Gospodarze mogli wyrównać, ale strzał głową Michała Kurkiewicza pewnie obronił Kacper Wojakiewicz. W 55. minucie było już 1:3. Indywidualną akcją popisał się Paweł Nawrocki i pięknym strzałem umieścił piłkę w siatce. Za chwilę trafił ponownie (choć już nie tak efektownie) po akcji na skrzydle Jeremiasza Pawłowskiego. W 64. minucie strzelec jedynej bramki dla KS „zagotował się” i za dyskusje z arbitrem otrzymał w odstępie kilkunastu sekund dwie żółte kartki. Grająca w dziesięciu Leżenica ambitnie walczyła o trafienie numer dwa, ale piłkarze KP w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. Pięć minut przed końcem spotkania ponownie asysta Mateusza Kledzika do Kacpra Dybzińskiego i piąty gol dla czerwnono-czarnych stał się faktem. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym, wprowadzony w drugiej połowie, Hubert Żentkowski trafił piłką w poprzeczkę. Chwilę później sędzia zakończył mecz. Dwutygodniowy maraton piłkarski pilanie zakończą sobotnim pojedynkiem u siebie z Włókniarzem Okonek.

KP Piła:

Kacper Wojakiewicz (73’ Patryk Kowalski) – Mateusz Kledzik, Dominik Wegner, Krystian Januzik (46’ Mateusz Remer), Mikołaj Łosoś (70’ Hubert Żentkowski) – Filip Laskowski, Kacper Zieliński, Jeremiasz Pawłowski (64’ Kacper Palacz), Oskar Reihs (80’ Michał Szpener), Paweł Nawrocki (68’ Wojciech Bańczyk) – Kacper Dybziński

Trener Paweł Nawrocki

07’ 0:1 – Kacper Dybziński as. Mateusz Kledzik

15’ 1:1 – KS Leżenica

47’ 1:2 – Kacper Zieliński

55’ 1:3 – Paweł Nawrocki

57’ 1:4 – Paweł Nawrocki as. Jeremiasz Pawłowski

85’ 1:5 – Kacper Dybziński as. Mateusz Kledzik