Porażka juniorów w ostatniej minucie

Juniorzy młodsi KP Piła w dramatycznych okolicznościach przegrali mecz z drużyną Koziołka Poznań, tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Mecz juniorów starszych z Liderem Swarzędz został przełożony na 18 listopada.
Początek niedzielnego spotkania między KP Piła a Koziołkiem Poznań przebiegał pod dyktando gości. To oni od pierwszego gwizdka sędziego próbowali przejąć kontrolę nad meczem i prowadzić grę. Udawało im się to przez pierwsze 10 minut spotkania, kiedy to gospodarze otrząsnęli się z letargu i zaczęli grać szybciej i agresywniej. Na efekty ich lepszej gry nie trzeba było długo czekać. Od 13 do 35 minuty czerwono czarni stworzyli 4 groźne akcje na zdobycie gola, ale albo na posterunku był bramkarz poznańskiej drużyny, albo strzały były minimalnie niecelne (Gabrysiak, Pitrus). I wreszcie w 40 minucie pilanie dopięli swego. Podanie na skrzydło od Huberta Pitrusa dostał Jakub Wyrobek. Popędził z piłką prawym skrzydłem i pewnym strzałem w krótki róg bramki dał prowadzenie gospodarzom.
Od początku drugiej połowy meczu obraz gry się zmienił. Zaraz po gwizdku sędziego zawodnicy z Poznania przejęli inicjatywę i nie oddali jej już do końca spotkania. Z przebiegu gry było widać, że wyrównująca bramka jest kwestią czasu. I tak się stało w 75 minucie kiedy to goście wyrównali. Od tego momentu z jeszcze większym animuszem parli do zdobycia zwycięskiego gola. Długo wydawało się, że mimo tych starań mecz zakończy się remisem. Niestety. W ostatniej minucie meczu sędzia podyktował rzut wolny dla Koziołka około 25 metrów od bramki KP. Zawodnik z Poznania oddał celny silny strzał, z którym poradził sobie Kamil Hildebrandt odbijając piłkę przed siebie. Tam zaspali obrońcy i nie zaasekurowali bramkarza. Do piłki pierwszy dopadł Bartłomiej Siekiera z ekipy poznańskiej i pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. I taka jest właśnie piłka nożna. Za to ją kochamy, a czasami nienawidzimy. Tydzień temu młodzi piłkarze KP Piła 3 minuty przed końcowym gwizdkiem zdobyli zwycięską bramkę. W niedzielę w ostatniej minucie stracili remis.
Klub Piłkarski Piła – Koziołek Poznań 1:2
Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski
Skład KP Piła:
Kamil Hildebrandt – Kamil Grochowski, Dominik Jagoda, Dominik Kuziora, Jan Stasiak (Łukasz Żentkowski), Michał Gabrysiak, Jakub Wyrobek, Hubert Pietrus, Michał Kądej (Jakub Maciejewski), Konrad Grudzień (Marcin Chlebek), Michał Lorenc (Kacper Palicki)
BRAMKI:
40’ 1:0 Jakub Wyrobek as. Hubert Pietrus
75’ 1:1 Oliwier Szuchnik Koziołek Poznań
90’ 1:2 Bartłomiej Siekiera Koziołek Poznań