Komplet zwycięstw drużyn juniorskich !

Obie drużyny juniorskie KP Piła bardzo dobrze zaprezentowały się w miniony weekend w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. Juniorzy młodsi pokonali na wyjeździe Grom Plewiska 2:1, natomiast juniorzy starsi wygrali przy Żeromskiego z Nielbą Wągrowiec również 2:1.

Juniorzy młodsi w bojowych nastrojach jechali na mecz do Plewisk. Po nieudanym początku rozgrywek i wyraźnej porażce z Polonią Poznań chcieli zagrać lepszy mecz i wywalczyć pierwsze punkty w rozgrywkach. Zadanie wykonali w 100% chociaż łatwo nie było. Czerwono-czarni dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 6 minucie meczu po strzale Michała Lorenca objęli prowadzenie. Bramka ta korzystnie wpłynęła na poczynania pilan gdyż kontrolowani oni przebieg pierwszej połowy meczu będąc lepszym zespołem. Drugą część spotkania młodzi piłkarze KP Piła rozpoczęli jednak nerwowo. Gra się trochę posypała czego skutkiem była stracona bramka w 60 minucie po przepięknej akcji i strzale zawodnika Gromu Rafała Metelskiego. Strata prowadzenia otrzeźwiła czerowno – czarnych i zabrali się oni do ciężkiej pracy, żeby wywieść 3 punkty z Plewisk. Wiara i wytrwałość w dążeniu do celu się opłaciły bo w 89 minucie Michał Gabrysiak dał prowadzenie pilanom i pierwsze zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

Grom Plewiska – Klub Piłkarski Piła 1:2

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Skład KP Piła:
Kamil Hildebrandt – Kamil Grochowski, Dominik Jagoda, Dominik Kuziora, Michał Gabrysiak, Jakub Wyrobek (Jakub Maciejewski), Hubert Pietrus, Michał Kądej (Łukasz Żentkowski), Jan Stasiak (Karol Roicki), Konrad Grudzień (Marcin Chlebek), Michał Lorenc

BRAMKI:
06’ 0:1 Michał Lorenc
60’ 1:1 Rafał Metelski – Grom Plewiska
89’ 1:2 Michał Gabrysiak as. Hubert Pietrus

Juniorzy starsi spotkali się w niedzielę w meczu domowym z Nielbą Wągrowiec. Jest to rywal niewygodny z którego pokonaniem czerwono – czarni zawsze mają kłopot. Bilans spotkań jest zdecydowanie bardziej korzystny dla klubu z Wągrowca. Do tej pory pilanie wygrali tylko raz a pozostałe spotkania padły łupem piłkarzy Nielby. W tym roku kibice zebrani na stadionie liczyli jednak na przełamanie złej passy bo podopieczni trenera Kowalskiego w ostatnich meczach prezentowali się naprawdę dobrze. Spotkanie rozpoczęło się jednak źle dla KP Piła. Gracjan Wysocki wykorzystał złe ustawienie obrony gospodarzy i w 9 minucie dał prowadzenie juniorom Nielby. Bramka ta na szczęście nie podłamała zawodników z Piły i ruszyli oni do odrabiania strat. Mecz miał różne fazy. Raz przeważali goście raz gospodarze wydaje się jednak, że więcej dogodnych okazji do zdobycia bramki stworzyli sobie młodzi zawodnicy KP Piła. Dwie z nich udało się zamienić na gole i drugie zwycięstwo nad Nielbą Wągrowiec stało się faktem.

Klub Piłkarski Piła – Nielba Wągrowiec 2:1

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Patryk Kowalski – Michał Spychalski, Marceli Milachowski , Hubert Kobusiński, Dymitr Zdunek (Jakub Warzecha), Kacper Zieliński, Norbert Błaszczyk, Oliwier Konwiński, Michał Molak (Jakub Cieślik), Paweł Podoba (Paweł Kamiński/ Krzysztof Waliszewski), Jakub Pawłowski

BRAMKI:
09’ 0:1 Gracjan Wysocki – Nielba Wągrowiec
76’ 1:1 Jakub Pawłowski as. Michał Molak
86’ 2:1 Jakub Pawłowski as. Oliwier Konwiński