Druga wygrana juniorów

Juniorzy starsi KP Piła odnieśli drugie zwycięstwo w drugim meczu Ligi Wojewódzkiej. Po dobrym meczu, przed licznie zebraną publicznością, pokonali zespół Przemysława Poznań 4:0.
Niedzielny mecz był zupełnie inny niż ten szalony sprzed tygodnia. Obie drużyny starały się grać poukładaną, wyrachowaną piłkę i realizować plany taktyczne nakreślone przez trenerów. Sporo było składnych akcji, w obu drużynach było widać pomysł na rozegranie tego meczu. Bardzo dobrze się to spotkanie oglądało, co podkreślali licznie zgromadzeni na trybunach kibice.
Mecz świetnie rozpoczął się dla czerwono – czarnych. Już w pierwszej minucie spotkania na akcję prawą stroną boiska zdecydował się Dymitr Zdunek i dobrze dośrodkował piłkę w pole karne gości. Obrońcy Przemysława wybili futbolówkę na 16 metr przed własną bramką, gdzie dopadł do niej Oliwier Konwiński. Dobre mierzone uderzenie z pierwszej piłki i już na początku meczu pilanie wyszli na prowadzenie.
Od tego momentu piłkarze KP Piła z jeszcze większą determinacją rzucili się na gości stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie gola. Brakowało jednak albo skuteczności, albo dobrze bronił bramkarz przyjezdnych, w wyniku czego wynik meczu się nie zmieniał. Mniej więcej od 30 minuty przebieg spotkania się wyrównał. Zawodnicy z Poznania zaczęli śmielej atakować bramkę gospodarzy, ale i oni mieli problemy ze skutecznością. I gdy wydawało się, że pierwsza połowa meczu zakończy się wynikiem 1:0 na strzał z 25 metrów zdecydował się Norbert Błaszczyk. Wyszło świetnie – gol stadiony świata, bramka do szatni i prowadzenie gospodarzy 2:0.
W przerwie meczu trener Tomasz Kowalski trochę skorygował ustawienie drużyny gospodarzy, aby zareagować na dość nietypowe ustawienie drużyny gości. Zagranie to przyniosło bardzo dobre efekty. W drugiej połowie meczu to pilanie dominowali na boisku. Mimo, że goście próbowali tworzyć akcje ofensywne, to nie stanowiły one wielkiego zagrożenia dla bramki KP. Czerwono – czarni z kolei zdobyli dwa gole i ustalili wynik spotkania na 4:0. Bramkę na 3:0 zdobył Oliwier Konwiński ponownie uderzając celnie z 16 metra. Ostatnia bramka to świetne prostopadłe podanie w uliczkę od Kacpra Zielińskiego do Jakuba Pawłowskiego i bardzo pewne wykończenie akcji przez Gawła.
Bardzo dobre zawody w niedzielę rozgrywali Norbert Błaszczyk i Jakub Adamik. Pierwszy z nich pewnie kierował poczynaniami ofensywnymi KP Piła. Grał mądrze, bardzo dojrzale, właściwie nie notował strat. Jakub z kolei raz za razem dziurawił prawą stronę drużyny gości wprowadzając dużo zamętu w ich grę obronną. Chętnie zobaczymy więcej takich spotkań w wykonaniu zawodników Klubu Piłkarskiego Piła.

Klub Piłkarski Piła – Przemysław Poznań 4:0

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Skład:
Łukasz Grzybek – Dymitr Zdunek (Michał Spychalski), Marceli Milachowski , Hubert Kobusiński (Krzysztof Waliszewski), Paweł Podoba (Jakub Warzecha), Kacper Zieliński, Norbert Błaszczyk, Oliwier Konwiński (Jakub Cieślik), Michał Molak (Paweł Kamiński), Jakub Adamik (Adrian Tytulski), Jakub Pawłowski

01′ 0:1 Oliwier Konwiński as. Dymitr Zdunek
45′ 2:0 Norbert Błaszczyk
82′ 3:0 Oliwier Konwiński
55′ 3:1 Jakub Pawłowski as. Kacper Zieliński