Odmrażanie KP Piła.

Wraz z poprawą stanu epidemiologicznego w Polsce trwa odmrażanie gospodarki oraz pozostałych dziedzin naszego życia. Trwa także odmrażanie działalności sportowej KP Piła.
Po decyzji o poluzowaniu rygorów sanitarnych trenerzy czerwono – czarnych ostro zabrali się do pracy. Zadanie do wykonania mają dość trudne. Coach drużyny seniorów Paweł Nawrocki musi przygotować zespół do walki o awans do ligi okręgowej. Opiekunowie drużyny juniorów Tomasz Kowalski oraz Karol Skiba szykują swoich zawodników na zmagania w wojewódzkiej lidze juniorów.
Seniorzy ciężko trenują na obiektach przy ulicy Bydgoskiej. W drużynie pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy swoją pracą starają się przekonać trenerów do siebie. Przed startem nowego sezonu poinformujemy kibiców, którzy zawodnicy ostatecznie wzmocnią naszą drużynę.
Treningową monotonię przerywają sparingi rozgrywane z bardzo ciekawymi i wymagającymi przeciwnikami. Już dwa takie spotkania seniorzy KP mają za sobą.
Najpierw w sobotnie upalne popołudnie wybrali się do Szydłowa na pierwszy przed nowym sezonem sparing. Zgodnie z oczekiwaniami miejscowa Iskra, która awansowała do IV ligi, była niezwykle wymagającym rywalem. W pierwszej połowie obie drużyny zaprezentowały ciekawy ofensywny futbol, czego skutkiem były cztery gole i remis 2:2 (bramki dla KP Kacper Antczak i Paweł Nawrocki). W drugiej odsłonie po dokonaniu wielu zmian obraz gry mocno przechylił na stronę gospodarzy, którzy wykorzystali dwie z kilku świetnych okazji.
Po trzech dniach drużyna wyjechała z kolei do Złotowa na sparing z tamtejszą grającą w V lidze Spartą. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Jedna i druga drużyna stworzyła kilka dogodnych do zdobycia bramki sytuacji. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gospodarze wygrywając 1:0 po bramce z rzutu karnego.
Do rozpoczęcia sezonu w Lidze Wojewódzkiej solidnie przygotowują się także juniorzy. Jedenastu zawodników z rocznika 2003 przeszło z drużyny juniora młodszego do zespołu juniora starszego. Dalej swoje umiejętności będą rozwijać pod okiem trenera Kowalskiego. Z kolei bardzo trudne zadanie czeka trenera Skibę, ponieważ od nowa musi rozpocząć budowę drużyny juniorów młodszych. Rozpoczęliśmy także w klubie proces treningów indywidualnych pod okiem Ediego Andradiny. Od przyszłego tygodnia rozpoczniemy nabory do drużyn juniorskich, więc jeśli ktoś jest zainteresowany rozwijaniem swoich umiejętności pod okiem bardzo dobrych trenerów, a także chciałby spróbować swoich sił w lidze wojewódzkiej to zapraszam do KP Piła. Warto dodać, iż treningi są bezpłatne. Informacja o naborach pojawi się niebawem na grafikach i będzie zamieszczona w naszych social mediach.

Maciej Reinke