Koniec sezonu 2019/2020.

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej zdecydowali o zakończeniu rozgrywek ligowych w sezonie 2019/2020 w rozgrywkach IV ligi i klas niższych we wszystkich kategoriach wiekowych. Co to oznacza dla KP Piła?

Wielkopolski ZPN, zgodnie z przyjętymi przez prezesów ZPN-ów ustaleniami, podjął decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek ligowych (począwszy od IV ligi) we wszystkich kategoriach wiekowych. Zachowane zostały określone regulaminem rozgrywek zasady bezpośrednich awansów i zrezygnowano z przeprowadzenia spadków– czytamy w komunikacie WZPN w Poznaniu.

Oznacza to, że drużyna seniorów kończy sezon 2019/2020 w A-Klasie na siódmym miejscu z 18 punktami i w nowym sezonie wystartuje na tym samym poziomie rozgrywkowym. Do ligi okręgowej awansowały pierwsza w tabeli Polonia Jastrowie oraz druga Iskra Krajenka. Nikt z ligi nie spada. Awansują za to dwie drużyny z B-Klasy. Kto to będzie dowiemy się po ostatecznym podziale grup przed startem nowego sezonu. Ten, jeśli sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli, rozpocznie się około połowy sierpnia.

Z kolei drużyna juniora starszego kończy debiutancki sezon w lidze wojewódzkiej na siódmym miejscu z dorobkiem 13 punktów. Jedno oczko niżej w swojej kategorii wiekowej uplasował się zespół juniora młodszego, zdobywając 10 punktów. W sezonie 2020/2021 obie nasze ekipy młodzieżowe ponownie zobaczymy na boiskach ligi wojewódzkiej.

Paweł Różycki