Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu seniorów.

Za nami kolejne pół roku pracy, meczów ligowych, pucharowych i sparingowych. Przedstawiamy liczbowe podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu naszych seniorów.

 

Awans do A-Klasy wzmógł apetyt u samych zawodników jak i trenera, których ambicja sportowa sięga walki o najwyższe cele w lidze. Runda jesienna potwierdziła przedsezonowe prognozy, że liga po reorganizacji jest mocna. Poziom wielu spotkań pokazał, że kilka drużyn spokojnie może z powodzeniem walczyć na poziomie okręgowym. KP Piła przed sezonem rozegrała osiem meczów sparingowych oraz jeden w Pucharze Polskim z Iskrą Krajenka, zakończony porażką po serii rzutów karnych. Podopieczni Pawła Nawrockiego w 13 występach ligowych zgromadzili 18 punktów. Strzelili 42 gole, tracąc przy tym 24. Co ciekawe seniorzy KP byli bezkompromisowi. Nie zanotowali ani jednego remisu (6 zwycięstw, 7 porażek). Pozycja w tabeli (7) jest poniżej oczekiwań samych zawodników i trenera. Warto zauważyć, że mecze z drużynami będącymi wyżej w ligowym zestawieniu były niezwykle wyrównane i o wyniku decydowały detale. Może poza jednym meczem z Polonią Jastrowie. Przeciwnik wygrał zdecydowanie i bezdyskusyjnie pokazał klasę (5:0). Szkoda straconych punktów, szczególnie z drużynami takimi jak: Iskra Krajenka (2:4), Łobzonka Wyrzysk (2:4), Drawa Krzyż Wlkp. (2:4), Derby Stara Łubianka (0:1), Sokół Kościerzyn Wielki (2:3) i Leśni Zawada (0:1). Co ciekawe we wszystkich 6 wygranych meczach nasi seniorzy aplikowali przeciwnikom całkiem pokaźną liczbę goli, po stronie strat notując zero lub ledwie jedną bramkę: Iskra II Szydłowo (5:0), Błyskawica Nieżychowo (6:0), Gryf Zofiowo (9:1), KS Leżenica (3:0), LZS Trzcianka (5:1) i Włókniarz Okonek (7:1). Przy tych wszystkich statystykach ważne są jeszcze przynajmniej dwie sprawy, których liczby w pełni nie oddają. Pierwsza to styl gry drużyny wykuwany przez trenera Pawła Nawrockiego. Gra szybka i kombinacyjna, często z  pierwszej piłki, również na połowie przeciwnika przy jego zagęszczonej obronie. To trudne, fakt. Często narażone na straty i kontry, fakt. Jednak jak przyjemnie się ogląda! Jeśli jeszcze do tego dodać skuteczność oraz ciągły piłkarski rozwój naszych zawodników, to efekty będą. Cierpliwości, pracy i pokory. A jeśli już o rozwoju piłkarskim mowa, to drugą sprawą nieoddaną przez statystyki, jest jakość wprowadzania młodych zawodników do gry. Juniorzy starsi, tacy jak Kacper Wojakiewicz, Jakub Tritt, Hubert Żentkowski, Kacper Antczak, Robert Greń czy Jakub Pawłowski oraz junior młodszy Hubert Kobusiński to osoby mające za sobą występy w A-klasie.

 

Poniżej prezentujemy zestawienia indywidualne poszczególnych zawodników: liczba występów, ilość zdobytych bramek i ilość asyst.

 

Liczba występów w rundzie jesiennej

 

Kacper Dybziński 14
Mateusz Kledzik 14
Mikołaj Łosoś 14
Antoni Maślanka 13
Paweł Nawrocki 13
Mateusz Ziarnowski 13
Wojciech Bańczyk 12
Krystian Januzik 12
Łukasz Ograbek 10
Mateusz Remer 9
Jakub Tritt 9
Dominik Wegner 8
Hubert Jabłoński 7
Maciej Królikowski 7
Arkadiusz Rozum 7
Damian Parchimowicz 6
Kapcer Wojakiewicz 6
Robert Greń 5
Przemysław Januzik 5
Kamil Całek 4
Jarosław Kisiel 4
Cezary Knapiński 4
Wojciech Suszycki 4
Jakub Pawłowski 3
Michał Szpener 3
Kacper Antczak 2
Piotr Dębicki 2
Nikodem Najda 2
Hubert Żentkowski 2
Bartosz Janke 1
Hubert Kobusiński 1

 

Liczba bramek

Kacper Dybziński 19
Paweł Nawrocki 8
Wojciech Bańczyk 4
Damian Parchimowicz 2
Mateusz Remer 2
Mateusz Ziarnowski 2
Łukasz Ograbek 2
Kacper Antczak 1
Mateusz Kledzik 1
Hubert Jabłoński 1

 

Liczba asyst

Paweł Nawrocki 6
Damian Parchimowicz 5
Kamil Całek 4
Kacper Dybziński 3
Mateusz Remer 3
Wojciech Bańczyk 2
Mateusz Ziarnowski 2
Hubert Jabłoński 1
Jarosław Kisiel 1
Mateusz Kledzik 1
Łukasz Ograbek 1
Arkadiusz Rozum 1
Dominik Wegner 1

Paweł Różycki

Maciej Reinke