Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu juniorów starszych

Siódme miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej po rundzie jesiennej zajmują juniorzy starsi KP Piła. W 10 meczach zgromadzili 13 punktów przy bilansie bramowym 20:26. Na ten wynik złożyły się 4 wygrane, 5 przegranych i jeden remis. Osiągnięcia te nie są na pewno szczytem marzeń, ale wstydu nasi młodzi piłkarze nie przynieśli. Zadanie postawione przed tą drużyną to utrzymanie w lidzie i na razie zawodnicy są na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu. Co najważniejsze, podczas minionej rundy gołym okiem można było dostrzec sportowy rozwój zarówno drużyny jak i poszczególnych piłkarzy. Jest to o tyle ważne, iż liczymy, że członkowie tego zespołu w przyszłości będą stanowić o sile drużyny seniorów KP Piła.

Juniorzy starsi podczas tej rundy rozegrali różne mecze. Takie, z których mogą być bardzo dumni i takie, które im nie wyszły. Do tej pierwszej grupy możemy zaliczyć wygraną w Poznaniu z liderem – Akademią Reissa. Ich porażka z KP to jedyne stracone punkty w tej rundzie. Dobre spotkania pilanie zagrali także z Mieszkiem Gniezno i Winogradami Poznań. Do drugiej grupy wrzucimy przegrane mecze z GKS Dopiewo Zakrzewo i Notecią Czarnków. Te porażki nie powinny się naszej drużynie przydarzyć. Były także mecze, w których dobry wynik był na wyciągnięcie ręki, ale zabrakło odrobiny szczęścia – jak na przykład minimalna przegrana z Nielbą Wągrowiec czy remis z Szamotułami. Podsumowując wydaje się, że w przyszłość możemy patrzeć z umiarkowanym optymizmem. Nasi młodzi zawodnicy powinni nam w rundzie wiosennej przynieść jeszcze sporo pociechy.

Poniżej przypomnienie wyników osiągniętych przez drużynę juniorów starszych w rundzie jesiennej, a także trochę statystyk.

 

Mecze juniorów starszych KP Piła w rundzie:

Noteć Czarnków – KP Piła 2:1

KP Piła – Nielba Wągrowiec 2:3

Mieszko Gniezno – KP Piła 1:4

AP Reissa Poznań – KP Piła 0:2

Korona Zakrzewo – KP Piła 3:1

KP Piła – Błękitni Wronki 1:4

Warta Poznań – KP Piła 9:0

KP Piła – Tarnovia Tarnowo Podgórne 5:2

SPN Szamotuły – KP Piła 1:1

KP Piła – Winogrady Poznań 3:1

 

Liczba występów w rundzie jesiennej:

Nazwisko zawodnika Liczba występów
Antczak 10
Błaszczyk 10
Górski 10
Greń 10
Marcinkowski 10
Michałek 10
Pawłowski 10
Wojakiewicz 10
Zdunek 10
Podoba 8
Reihs 8
Krogulec 7
Muszyński 7
Żentkowski 7
Ratajczak 6
Górzny 4
Imperowicz 4
Tarczyński 2
Tritt 1

 

 

Liczba zdobytych bramek:

Nazwisko zawodnika Ilość zdobytych goli
Pawłowski 9
Greń 4
Antczak 3
Górski 1
Krogulec 1
Reihs 1
Żentkowski 1

 

Liczba uzyskanych asyst:

Nazwisko zawodnika Ilość uzyskanych asyst
Antczak 3
Żentkowski 3
Błaszczyk 2
Greń 2
Michalek 2
Pawłowski 2
Reihs 2
Zdunek 1

Maciej Reinke