Zawodnicy KP Piła drugi rok z rzędu zagrają w finałach MMP w Futsalu !!!

Juniorzy młodsi KP Piła po raz drugi z rzędu awansowali do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu. Po wygraniu turnieju w Szamotułach dobrze zaprezentowali się także w Radawnicy i pewnie sięgnęli po awans.

Pierwszy turniej eliminacyjny wyłonił trzech faworytów do awansu do finału Mistrzostw Polski. SPN Szamotuły, Red Dragons Pniewy oraz KP Piła zgromadziły po 9 punktów. Problem tkwił w fakcie, że miejsca premiowane awansem były tylko dwa. To zapowiadało ogromne emocje i zacięte mecze, których świadkami mieliśmy być na drugim turnieju eliminacyjnym w Radawnicy koło Złotowa.

Już pierwszy mecz był bardzo ważny dla drużyny KP Piła. Przeciwnikiem był zespół także walczący o awans, czyli Red Dragons Pniewy. Licznie przybyli i żywiołowo dopingujący kibice z Piły zobaczyli w tym spotkaniu piłkarskie szachy. Obie drużyny nie chciały przegrać, dlatego skupiły się głównie na realizacji założeń taktycznych. Lepsze okazje na zdobycie gola mieli czerwono – czarni, ale mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Drugie spotkanie pilan miało zadecydować o awansie. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny KP Piła oraz SPN Szamotuły. Jak zawsze w spotkaniach tych ekip piłkarze z Szamotuł objęli prowadzenie i jak zawsze nie zdołali utrzymać zwycięstwa do końca spotkania. Zadecydowała o tym bardzo ambitna postawa piłkarzy znad Gwdy, którzy mimo tego, że przegrywali 0:2 bardzo ambitnie walczyli o zmianę niekorzystnego wyniku. Wyrównująca bramka zdobyta przez Kacpra Zielińskiego na 5 sekund przed końcem spotkania wywołała wielką eksplozję radości na trybunach. Po tym spotkaniu młodzi zawodnicy z Piły bardzo zbliżyli się do awansu do finału i tej szansy nie wypuścili już z rąk. Najpierw odnieśli wysokie zwycięstwo pokonując dobrze tego dnia grającą drużynę Perfecty Złotów. Do tego wysokiego zwycięstwa bardzo przyczynił się Oliwier Konwiński, który zdobył 4 bramki. Następnie w ostatnim meczu zawodów, który zarazem był derbami Piły czerwono – czarni wygrali z KS Futsal 4:0 pieczętując swój awans do finałów. Gratulacje dla zawodników oraz trenerów.

Końcowa tabela eliminacji:

m pkt br
1. SPN Szamotuły 8 19 37-17
2. KP Piła 8 17 31-8
3. Red Dragons Pniewy 8 13 22-18
4. Perfecta Złotów 8 6 19-40
5. KS Futsal Piła 8 3 10-36

 

Wyniki spotkań turnieju w Radawnicy:

KP Piła 0-0 Red Dragons Pniewy
KS Futsal Piła 1-3 SPN Szamotuły
Red Dragons Pniewy 4-5 Perfecta Złotów
KP Piła (Cieślik, Zieliński) 2-2
SPN Szamotuły
KS Futsal Piła 1-5 Perfecta Złotów
SPN Szamotuły 6-1 Red Dragons Pniewy
Perfecta Złotów 1-9 KP Piła (Konwiński x4, Adamik x2, Molak, Kobusiński, Gabrysiak)
KS Futsal Piła 1-5 Red Dragons Pniewy
SPN Szamotuły 7-1 Perfecta Złotów
KP Piła (Molak, Kobusiński, Gabrysiak, Spychalski) 4-0 KS Futsal Piła

Maciej Reinke