Zwycięstwo z jubileuszem

Pewne i okazałe zwycięstwo przywieźli do Piły seniorzy KP z Białośliwia, w którym swoje domowe mecze rozgrywa Błyskawica Nieżychowo. Rozstrzelał się Kacper Dybziński po raz drugi aplikując przeciwnikom cztery bramki w jednym meczu. Dwie dołożył Mateusz Remer. A jego druga bramka była 150. golem strzelonym przez piłkarzy KP!

 

Trener Paweł Nawrocki w tym meczu dał szansę zawodnikom, którzy do tej pory nie rozegrali zbyt wiele minut w tym sezonie. W środku pola zagrał Jarosław Kisiel, a na prawym skrzydle Arkadiusz Rozum. Spotkanie jednak rozpoczęło się od ataków eksportowej dwójki KP Nawrocki – Dybziński. Ten ostatni w 5. minucie doskonałym podaniem obsłużył Mateusza Remera i z prowadzenia 1:0 cieszyli się goście. Chcieli pójść za ciosem, ale strzał Rozuma obronił bramkarz, a dobitka Remera trafiła w obrońcę gospodarzy. Ci odważniej zaatakowali w 9. minucie, strzelając niecelnie. W odpowiedzi dobra kontra Dybzika i strzał, po którym Mateusz Ziarnowski nie zdążył z dobitką. W 25. minucie było już 2:0. Dybziński dobrze zagrał do wychodzącego w polu karnym na czystą pozycję Nawrockiego, który trochę za daleko wypuścił sobie piłkę, ale został sfaulowany przez bramkarza. Rzut karny pewnie na gola zamienił Dybziński. Piłkarze Błyskawicy mogli wrócić do gry w 30. minucie. Dobrze jednak spisał się Jakub Tritt, broniąc w sytuacji sam na sam z Michałem Wiśniewskim. Potem na boisku rządzili już tylko piłkarze KP, przy coraz mocniej padającym deszczu. Najpierw w ostatniej chwili obrońca wybił piłkę spod nóg Dybzińskiego, następnie Rozum posłał futbolówkę wzdłuż bramki, ale nie doszedł do niej Ziarnowski i ponownie Dybziński tym razem niecelnie głową. Wreszcie kibice doczekali się gola. Kisiel przejął piłkę na środku boiska, zagrał do Nawrockiego, ten do Dybzińskiego, który za chwile utonął w objęciach kolegów zadowolonych z trzybramkowego prowadzenia. Chwilę później na 4:0 podwyższył, a jakże, Dybziński. Tym razem po jego strzale z ok. 23 metrów piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Przed przerwą mogło być 5:0, jednak w dobrej sytuacji Ziarnowski trafił w boczną siatkę.

 

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w bramce KP. Tritta zastąpił Piotr Dębicki. Poza tym na boisku obraz gry się nie zmienił. Ataki piłkarzy KP sunęły na bramkę Błyskawicy. Swoje szanse mieli Ziarnowski, Dybziński, Januzik i Nawrocki. W 64. minucie za Mikołaja Łososia wszedł Maciej Królikowski. Obudzili się za to gospodarze, którzy zdołali oddać celny strzał i wywalczyć rzut rożny. Jednak to wciąż piłkarze KP kontrolowali przebieg spotkania. Dobry strzał Kisiela bramkarz paruje za linię końcową. W walce o piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego faulowany jest Maślanka. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Nawrocki. Jego strzał broni bramkarz, a dobitka nie wpada do siatki.  W 70. minucie przed polem karnym Jakub Kowalski fauluje Nawrockiego, otrzymuje drugą żółtą kartkę i opuszcza boisko. Na uderzenie z wolnego zdecydował się Remer i pewnie umieścił piłkę w siatce. Był to 150. jubileuszowy gol piłkarzy KP! Przy prowadzeniu 5:0 gra stała bardziej sparingowa. Piłkarze Błyskawicy próbowali zdobyć honorowego gola, ale dobrze w bramce spisywał się Dębicki albo brakowało precyzji. W 80 minucie na boisku ujrzeliśmy Nikodema Najdę, który zmienił Pawła Nawrockiego. I co ciekawe do końca spotkania grał jako nominalna dziesiątka. Z piłkarzy Błyskawicy z każdą minutą zaczęło schodzić powietrze z czego skrzętnie korzystali gracze KP. Najpierw Kledzik chciał przelobować bramkarza, potem Dybziński za daleko wypuścił sobie piłkę w polu karnym. Dybzik przed ostatnim gwizdkiem sędziego spróbował jeszcze raz pokonać bramkarza Błyskawicy i ta sztuka mu się udała w 89. minucie. 6:0 i było po meczu.

 

 

KP Piła:

Jakub Tritt (46’ Piotr Dębicki) – Mateusz Kledzik, Krystian Januzik, Antoni Maślanka, Mikołaj Łosoś (64’ Maciej Królikowski) – Patryk Ziarnowski, Jarosław Kisiel, Mateusz Remer, Arkadiusz Rozum – Paweł Nawrocki (80’ Nikodem Najda), Kacper Dybziński.

 

Trener Paweł Nawrocki

 

Bramki:

5’ 0:1 – Mateusz Remer as. Kacper Dybziński

25’ 0:2 – Kacper Dybziński – rzut karny

36’ 0:3 – Kacper Dybziński as. Paweł Nawrocki

40’ 0:4 – Kacper Dybziński as. Patryk Ziarnowski

72’ 0:5 – Mateusz Remer

89’ 0:6 – Kacper Dybziński as. Arkadiusz Rozum

Paweł Różycki