Nieudany weekend juniorów KP Piła

Do mało udanych zaliczą weekendowe mecze drużyny juniorskie KP Piła. Juniorzy starsi ulegli zespołowi GKS Dopiewo Zakrzewo 3:1, a juniorzy młodsi przegrali ze Złotymi Złotkowo 3:2.
Przed nadchodzącym weekendem można było mieć nadzieję, że chociaż po punkciku przywiozą z meczów wyjazdowych nasi młodzi adepci piłki nożnej. Wydawało się, że zmierzymy się z teoretycznie słabszymi przeciwnikami i remis będzie w naszym zasięgu. Jednak jak to często w sporcie bywa teoria teorią, a weryfikacja i tak dokonuje się na boisku. W Lidzie Wojewódzkiej poziom spotkań jest tak wyrównany, że chwila dekoncentracji czy słabsze zagranie prawie zawsze kończy się stratą bramki. W każdym meczu trzeba dawać z siebie absolutnie wszystko, jeśli chce się osiągnąć korzystny rezultat.
W pojedynku juniorów młodszych trenerzy Skiba i Idzikowski jeszcze nie zdążyli wygodnie usiąść na ławce rezerwowych, kiedy po 20 minutach przegrywaliśmy już 3:0. Od tego momentu rozpoczęło się mozolne odrabianie strat, a jak wiadomo strzelenie 3 goli na wyjeździe jest bardzo trudną sztuką. Nasza drużyna bardzo ambitnie walczyła o doprowadzenie do wyrównania. W drugiej połowie prawie nie schodziliśmy z połowy zespołu ze Złotkowa. Jednak sił, czasu i umiejętności wystarczyło tylko na zdobycie 2 bramek.
Juniorzy starsi także jako pierwsi stracili bramkę już w piątej minucie meczu. Rzucili się więc do odrabiania strat. Sztuka ta im się udała i doprowadzili do remisu 1:1. I kiedy wydawało się, że teraz mecz będzie już pod kontrolą i pilanie spróbują go wygrać, ponownie stracili bramkę. Trzeci gol jest konsekwencją prób zdobycia drugiej bramki i ataku wieloma zawodnikami. W konsekwencji gospodarze wyprowadzili kontratak i ulegliśmy 3:1.

Złoci Złotkowo – Klub Piłkarski Piła 3:2

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kamil Hildebrantd – Kamil Grochowski, Krzysztof Waliszewski (Jakub Cieślik, Jakub Warzecha), Dominik Kuziora, Michał Molak, Kacper Zieliński, Hubert Pietrus, Marcel Siuda, Jakub Wyrobek (Patryk Siwiak), Michał Gabrysiak, Oliwier Konwiński (Michał Lorenc)

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Bramki:
14’ 1:0 – Mateusz Wrzosek Złoci Złotkowo
16’ 2:0 – Maksymilian Stypiński Złoci Złotkowo
20’ 3:0 – Maksymilian Stypiński Złoci Złotkowo
33’ 3:1 – Michał Gabrysiak
90’ 3:2 – Michał Molak

GKS Dopniewo Zakrzewo – Klub Piłkarski Pila 3:1

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kacper Wojakiewicz – Dymitr Zdunek ,Adam Muszyński , Wiktor Górski, Oskar Marcinkowski (Paweł Tarczyński) – Norbert Błaszczyk (Jakub Krogulec), Mikołaj Michałek, Kacper Antczak – Oskar Reihs (Paweł Podoba), Jakub Pawłowski, Robert Greń (Jakub Imperowicz)

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Bramki:
05’ 1:0 – Jakub Słowik – GKS
36’ 1:1 – Oskar Reihs as. Kacper Antczak
77’ 2:1 – Dawid Słowik – GKS
90’ 3:1 – Hubert Makowski – GKS

Maciej Reinke