Cierpienie za 3 punkty

Juniorzy młodsi KP Piła odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. Po ciężkim boju pokonali w Rogoźnie Wełnę 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Michał Gabrysiak.
Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Pile apetyty w drużynie juniorów młodszych mocno się zaostrzyły. Na wyjazdowy mecz do Rogoźna nasi zawodnicy jechali w bojowych nastrojach, żądni zdobycia trzech punków. Cel udało się osiągnąć, ale gospodarze bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę. Trzeba się było bardzo mocno natrudzić i nacierpieć, aby wydrzeć to zwycięstwo. Należy obiektywnie przyznać, że nie zagraliśmy dobrego meczu. W pierwszej połowie więcej z gry miała miejscowa drużyna. My graliśmy dość chaotycznie i niedokładnie. Na pewno wpływ na taki stan rzeczy miał fakt, że w dzisiejszym spotkaniu zagraliśmy osłabieni ze względu na kontuzje kilku zawodników. Dość powiedzieć, że powrót między słupki po czterech latach zaliczył Kacper Zieliński. Spisał się bardzo dobrze i zachował czyste konto nie przepuszczając piłki do bramki. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy lepiej operować piłką i udało nam się stworzyć kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. Jedną z nich wykorzystaliśmy. W 62 minucie spotkania piłkę z lewej strony boiska w pole karne dośrodkował Marcel Siuda. Lot piłki zmienił jeszcze miejscowy obrońca, ale zrobił to tak pechowo, że spadła ona wprost pod nogi Michała Gabrysiaka. Gabryś piłkę przyjął i spokojnie przymierzył na długi słupek zdobywając zwycięskiego gola. Dopisało nam w tym meczu także szczęście, ponieważ w ostatnich 5 minutach spotkania gospodarze mieli 2 wyśmienite okazje na wyrównanie. Jednak w pierwszej sytuacji strzał na bramkę był zbyt lekki i bez problemu złapał go Kacper Zieliński, a w drugim przypadku piłka przeleciała obok słupka.
Za wygranie tego meczu należą się naszym zawodnikom wielkie słowa uznania. Wyszarpali tą wygraną wielkim nakładem sił. Mniej grali piłką, a więcej za nią biegali. Podjęli fizyczną walkę z zawodnikami Wełny i musieli bardzo dużo zdrowia zostawić na boisku. Cierpieli przez całe spotkanie, ale zastali nagrodzeni zdobyciem 3 punktów. Gratulacje !!!

Wełna Rogoźno – KP Piła 0:1

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kacper Zieliński – Kamil Grochowski (Huber Pietrus), Hubert Kobusiński, Dominik Kuziora, Michał Molak, Jakub Wyrobek, Marcel Siuda, Jakub Warzecha (Patryk Siwiak), Jakub Cieślik (Kacper Głuszanowski), Michał Gabrysiak, Oliwier Konwiński, (Michał Lorenc).

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Bramki:
62’ 0:1– Michał Gabrysiak as. Marcel Siuda

Maciej Reinke