Komplet zwycięstw naszych juniorów!

W 4 kolejce rozgrywek Ligi Wojewódzkiej drużyny juniorskie KP Piła zdobyły komplet punktów. Starsi zawodnicy wygrali na wyjeździe z liderem naszej ligi AP Reissa Poznań, natomiast młodsi piłkarze pokonali przy Żeromskiego w Pile zespół Unii Swarzędz.

Początek zmagań na poziomie rozgrywkowym Ligi Wojewódzkiej był dla naszych zawodników trudny. Czerwono – czarni przegrywali mecze , chociaż nie byli widocznie słabsi od swoich przeciwników. Zawodnikom brakowało ogrania z tak trudnymi i wymagającymi konkurentami. Wydaje się jednak, że pomału ta sytuacja się zmienia. Pierwszym promykiem nadziei była zeszłotygodniowa kolejka, kiedy to młodzi piłkarze KP Piła zdobyli 4 punkty w dwóch meczach. Bieżący weekend okazał się jeszcze lepszy  i obie drużyny solidarnie odniosły zwycięstwa.

Juniorzy starsi są autorami małej sensacji, ponieważ wygrali w Baranowie pod Poznaniem z faworyzowaną ekipą AP Reissa, która jest liderem ligi. Do tej pory nie przegrała ona meczu odnosząc komplet zwycięstw. Ta dobra passa została jednak przerwana przez naszych piłkarzy. Dzięki olbrzymiej determinacji i woli walki, a także poprzez konsekwentne realizowanie założeń taktycznych pokonali oni gospodarzy 2:0. Wielkie gratulacje.

Juniorzy młodsi zmierzyli się z kolei w Pile z drużyną Unii Swarzędz. Czerwono – czarni byli lepszym zespołem. Kontrolowali przebieg meczu i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Mam nadzieję, że ta wygrana spowoduje jeszcze większą wiarę we własne możliwości i będzie przyczynkiem do kolejnych sukcesów. Brawo.

AP Reissa Poznań – KP Piła 0:2

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kacper Wojakiewicz – Dymitr Zdunek , Oskar Marcinkowski, Wiktor Górski, Paweł Tarczyński (Daniel Ratajczak)  – Norbert Błaszczyk (Jakub Krogulec), Mikołaj Michałek, Kacper Antczak – Oskar Reihs (Paweł Podoba), Jakub Pawłowski, Robert Greń (Jakub Imperowicz)

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Bramki:
0:1 – Jakub Pawłowski as. Mikołaj Michałek
0:2 – Robert Greń as. Mikołaj Michałek

 

KP Piła – Unia Swarzędz 3:0

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kamil Hildebrandt (Wiktor Baliński)– Hubert Pietrus (Kamil Grochowski), Hubert Kobusiński, Dominik Kuziora, Michał Molak, Jakub Wyrobek (Patryk Siwiak), Marcel Siuda, Kacper Zieliński (Kacper Głuszanowski), Jakub Cieślik (Jakub Warzecha), Michał Gabrysiak (Krzysztof Waliszewski), Oliwier Konwiński, (Michał Lorenc).

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Bramki:
1:0– Michał Molak as. Hubert Kobusiński
2:0 – Hubert Kobusiński
3:0 – Patryk Siwiak as. Michał Gabrysiak

Maciej Reinke