Juniorzy KP Piła rozpoczynają zmagania w Lidze Wojewódzkiej.

Spotkaniami z Przemysławem Poznań i Notecią Czarnków drużyny juniorów młodszych i starszych rozpoczną rozgrywki w Lidze Wojewódzkiej. Jest to efekt zeszłorocznego sezonu kiedy to oba zespoły okazały się zdecydowanie najlepsze wygrywając ligę okręgową i pokonując swoich rywali w barażach. W tym roku już tak łatwo nie będzie. Poziom rozgrywek będzie dużo wyższy w związku z tym cel jaki stawia zarząd obu ekipom to utrzymanie się w lidze. W poniższym artykule przedstawię jak przebiegały przygotowania i jakie zmiany personalne zaszły w obu zespołach.

Juniorzy młodsi zagrają w grupie 1 wielkopolskiej Ligi Wojewódzkiej. Ich przeciwnikami będą drużyny:

 • Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań
 • Błękitnych Wronki
 • Koziołka Poznań
 • KS Warty Poznań
 • Lidera Swarzędz
 • Nielby Wągrowiec
 • Przemysława Poznań
 • SPN Szamotuły
 • Unii Swarzędz
 • Złotych Złotkowo
 • Wełny Rogoźno

Przygotowania do sezonu zespół KP Piła rozpoczął bardzo wcześnie bo już w połowie lipca. Od tego czasu udało się przeprowadzić 20 jednostek treningowych i zagrać 4 sparingi. Tak wczesny start przygotowań spowodowany był ogromem pracy jaki musieli wykonać trenerzy Skiba i Idzikowski. Drużyna z poprzednich rozgrywek właściwie przestała istnieć. Sześciu zawodników skończyło wiek juniora młodszego i przeszło do juniorów starszych. Przeprowadziliśmy co prawda udane nabory do klubu w wyniku których pojawiło się wielu utalentowanych zawodników ale teraz te puzzle trzeba poukładać od nowa. Warto w tym miejscu nadmienić, że w przygotowaniach do nowego sezonu bardzo pomogło reaktywowanie dla celów piłkarskich stadionu przy ulicy Bydgoskiej. Treningi na pełnowymiarowej trawiastej płycie na pewno przyczynią się do szybszego podnoszenia umiejętności przez poszczególnych zawodników. Podczas tych wakacyjnych przygotowań zespół rozegrał cztery mecze sparingowe. Odniósł jedno zwycięstwo i poniósł trzy porażki. Grał jednak z bardzo wymagającymi przeciwnikami a trener Skiba sprawdzał umiejętności wszystkich młodych piłkarzy. Wydaje się, że w tej drużynie drzemie spory potencjał jednak potrzeba czasu żeby się on w pełni ujawnił.

Sparingi juniorów młodszych:

 • Sparta Oborniki – KP Piła 2:7
 • Drukarz Warszawa – KP Piła 2:1
 • Iskra Krajenka (JS) – KP Piła (JM) 5:2
 • Nielba Wągrowiec – KP Piła 6:2

Juniorzy starsi KP Piła będą także rywalizowali w grupie 1 wielkopolskiej Ligi Wojewódzkiej. Oni z kolei zmierzą się z:

 • Akademią Piłkarską Reissa Poznań
 • Błękitnymi Wronki
 • Mieszkiem Gniezno
 • Nielbą Wągrowiec
 • Notecią Czarnków
 • OTPS Winogrady Poznań
 • SPN Szamotuły
 • Tarnovią Tarnowo Podgórne
 • KS Wartą Poznań

Trenerzy Tomasz Kowalski i Piotr Martenka są w dość komfortowej sytuacji. Co prawda z zespołu odeszło 5 zawodników kończących wiek juniora, ale te straty udało się uzupełnić. Napłynęli zawodnicy z juniorów młodszych, którzy są w naszym klubie już kilka lat i prezentują wysoki poziom sportowy. Oprócz tego pozyskaliśmy także kilku obiecujących młodych piłkarzy z klubów ościennych. Szkielet zespołu pozostał niezmieniony z poprzednich rozgrywek. W związku z tym juniorzy starsi rozpoczęli przygotowania z początkiem sierpnia. W tym czasie udało się przeprowadzić kilkanaście treningów oraz rozegrać dwa sparingi. Teraz nastał czas na rozgrywki ligowe, w których poziom sportowy na pewno będzie wysoki. Wydaje się, że tą drużynę stać na zrealizowanie stawianego celu czyli na utrzymanie się w lidze.

Sparingi juniorów starszych:

 • Chemik Bydgoszcz – KP Piła 0:3
 • KS Leżenica – KP Piła 0:9

Maciej Reinke