Juniorzy starsi mistrzami OZPN Piła!!!!

Juniorzy starsi KP Piła rozegrali drugi mecz barażowy finału OZPN Piła. Wygrali w Osieku z miejscowym Orłem 7:0 zostając mistrzami OZPN Piła i awansując do ligi wojewódzkiej.
Po pierwszym spotkaniu rozegranym w Pile w szeregi kibiców wdarło się lekkie zaniepokojenie. Czerwono- czarni co prawda wygrali 4:2 ale było to zwycięstwo ciężko wywalczone i okupione dużym wysiłkiem. Mogło się wydawać, że zawodnicy Orła są w stanie wygrać na swoim boisku 2:0 i wyjść zwycięsko z tego dwumeczu. Pewny swego był z kolei trener KP Tomasz Kowalski, który zaraz po pierwszym meczu powiedział, że w Osieku odniesiemy wysokie zwycięstwo. Wyszło na to, że trochę się jednak na tej piłce zna.
Emocje w meczu rewanżowym skończyły się właściwie po 26 minutach. Wtedy to dwójkowe akcje Kacpra Dybzińskiego z Jakubem Pawłowski i Damianem Parchimowiczem oraz indywidualny rajd Roberta Grenia przyniosły nam 3 gole. Ciężko było przypuszczać, że nienajlepiej grający tego dnia gospodarze są w stanie strzelić 5 goli by odrobić straty. I waśnie wynikiem 0:3 zakończyła się pierwsza połowa. Nasi zawodnicy zagrali w niej bardzo mądrze i dojrzale. Cofnęli się trochę niżej w obronie i w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Całkowicie dominowali na boisku.
Druga połowa przyniosła jeszcze lepszą grę naszej drużyny, co zaowocowało kolejnymi bramkami. Na listę strzelców wpisali się: Damian Parchimowicz, dwukrotnie Jakub Pawłowski i ponownie Robert Greń. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 0:7. Zespół KP Piła został mistrzem OZPN Piła w kategorii juniora starszego. Trzeba przyznać, że całkowicie na ten tytuł zasłużył. Czerwono – czarni wygrali oba mecze finałowe w stosunku bramkowym 11:2. W nagrodę za rok czekają na nich rozgrywki ligi wojewódzkiej.
Pozostaje mi tylko złożyć wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów i życzyć powodzenia w przyszłym roku.

Orzeł Osiek – Klub Piłkarski Piła 0:7

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kacper Wojakiewicz (Jakub Tritt) – Mikołaj Łosoś (Oskar Marcinkowski), Michał Kur, Wiktor Górski, Dominik Wegner (Marcel Siuda) – Robert Greń, Kacper Antczak, Adam Muszyński (Norbert Błaszczyk) – Damian Parchimowicz (Jakub Krogulec), Kacper Dybziński (Dymitr Zdunek), Jakub Pawłowski

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Bramki:
10’ 0:1 Kacper Dybziński as. Jakub Pawłowski
18’ 0:2 Rober Greń as. Kacper Wojakiewicz
26’ 0:3 Kacper Dybziński as. Damian Parchimowicz
52’ 0:4 Jakub Pawłowski as. Norbert Błaszczyk
58’ 0:5 Damian Parchimowicz as. Kacper Dybziński
80’ 0:6 Robert Greń
90’ 0:7 Jakub Pawłowski as. Dymitr Zdunek

Maciej Reinke