Wygrana seniorów na trudnym terenie.

Seniorzy KP Piła wygrali 13 mecz z rzędu. Przy tropikalnych upałach pokonali zawsze groźną u siebie Koronę Brzeźnica 3:0. Dwie bramki zdobył Łukasz Ograbek, a jedną grający trener Paweł Nawrocki.

Na mecz z Koroną jechaliśmy z pewnym niepokojem. Jesienią wygraliśmy co prawda w Brzeźnicy 3:1, ale po bardzo trudnym meczu, w którym nasz bramkarz Piotr Dębicki obronił dwa rzuty karne. Tym razem takich horrorów nie było. Wygraliśmy pewnie 3:0, ale zwłaszcza pierwsza połowa była dość wyrównana. Stworzyliśmy sobie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale gospodarze też nie składali broni. Ustawili się defensywnie, oddali nam pole gry i próbowali groźnie kontratakować, co kilka razy w pierwszej połowie meczu im się udało. Na nasze szczęście w bramce dobrze spisywał się Piotr Dębicki. Wychodzi na to, że służą mu żyły wodne przebiegające pod boiskiem w Brzeźnicy. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się remisem 0:0, na fantastyczne kilkunastometrowe podanie zdecydował się Kacper Antczak. Piłka spadła „na nos” wbiegającego w pole karne gospodarzy Łukasza Ograbka. Nasz ŁO7 super przyjął futbolówkę, minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Druga połowa meczu przebiegała już zupełnie inaczej. Nasi zawodnicy całkowicie zdominowali spotkanie, mając pełną kontrolę nad meczem. Dużo dobrego dały też zmiany przeprowadzone przez trenera po przerwie. Dobre spotkanie rozgrywał zwłaszcza Dominik „Frenkie de Jong” Wegner. Dwoił się i troił na boisku. Był wszędzie, zarówno w obronie jak i ataku. To on był też autorem najpiękniejszej akcji meczu. W 50 minucie spotkania zdecydował się na akcje indywidualną. Przebiegł z piłką całą połowę boiska kiwając przy tym kilku przeciwników. Gdy wpadł już w pole karne gospodarzy, został sfaulowany. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Łukasz Ograbek. W 75 minucie meczu padła ostatnia bramka. Dobrą indywidualną akcją na lewym skrzydle popisał się Oskar Reihs. Po minięciu dwóch przeciwników podał piłkę w pole karne do Pawła Nawrockiego, który dopełnił formalności ustalając wynik spotkania na 3:0.

Po raz kolejny miałem dylemat kogo wybrać na zawodnika meczu. Na pewno na ten zaszczyt zasłużyło wielu naszych zawodników. Mój wybór padł jednak na Łukasza Ograbka. Tego dnia ŁO7 była bardzo aktywny w ataku. Mijał zawodników gospodarzy z dużą łatwością i stwarzał olbrzymie zagrożenie pod ich bramką. Swoje znaczenie miały też dwie strzelone przez niego bramki. Warto dodać, że drugie trafienie był 100 golem w rozgrywkach, a zarazem 100 bramką w historii seniorskiej drużyny KP Piła. Co ciekawe, autorem 50 był także Łukasz, a zdobył ją w meczu z Legionem Krępsko.

I na koniec chciałbym jeszcze dodać, iż olbrzymi szacunek należy się zawodnikom obu drużyn za grę w tak trudnych warunkach pogodowych. Ukrop tego dnia był niemożebny. Siedzący na trybunach kibice rozpuszczali się pod wpływem gorąca, a zawodnicy wyglądali jakby im to nie przeszkadzało. Brawo panowie.

 

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Piotr Dębicki – Hubert Żentkowski (Maciej Królikowski), Hubert Jabłoński, Krystian Januzik, Mateusz Kledzik – Arkadiusz Rozum (Damian Parchimowicz), Kacper Antczak (Dominik Wegner), Łukasz Kozłowski, Paweł Nawrocki, Mateusz Maćkowiak (Oskar Reihs), Łukasz Ograbek

Trener: Paweł Nawrocki

Bramki:

44’ 0:1  Łukasz Ograbek as. Kacper Antczak

50’ 0:2  Łukasz Ograbek – rzut karny

75’ 3:0  Paweł Nawrocki as. Oskar Reihs