Zwycięstwo na wagę awansu

Seniorzy KP Piła wygrali w czwartek 5:0 z zespołem ZKS Zelgniewo. 4 bramki dla zespołu trenera Nawrockiego zdobyli: Kacper Dybziński i Damian Parchmowicz, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorskich rozgrywkach. Dzięki temu zwycięstwu czerwono – czarni na pięć kolejek przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do A klasy.
Zwycięstwo w tym meczu nie przyszło łatwo. Zespół z Zelgniewa zagrał bardzo ambitnie, do końca spotkania walcząc o strzelenie chociaż honorowego gola. Z kolei pilanie nie grali swojego najlepszego futbolu. Było dużo niedokładności i strat. W wyjściowej 11 ze względu na kontuzje zabrakło 5 piłkarzy z podstawowego składu, co odbiło się trochę na jakości gry. Ale w tym meczu nie styl był najważniejszy, a zwycięstwo. Cel został osiągnięty i trzy punkty dające awans ligę wyżej zostały w Pile. Trenerowi Pawłowi Nawrockiemu oraz całemu zespołowi należą się wielkie gratulacje. Zaledwie po roku od powstania drużyny, seniorzy wygrali ligę grając w niej zdecydowanie najlepszą piłkę.
Bohater meczu może być tylko jeden – Kacper „Dybzik” Dybziński. Jeśli strzelasz cztery bramki w meczu, to masz pełne prawo oczekiwać wyboru na gracza meczu, a takim właśnie wyczynem popisał się napastnik czerwono – czarnych. Pierwszą bramkę zdobył po dośrodkowaniu Kamila Całka i dobrym strzale z pola karnego. Druga bramka była ozdobą tego meczu. Fantastyczne uderzenie z około 30 metrów w samo okienko bramki ZKSu. Trzecia i czwarta bramka to bardzo pewnie wykorzystane rzuty karne.
Kacper od początku swojej kariery piłkarskiej związany jest z KP Piła. Rozwija się i robi postępy na naszych oczach, a warto podkreślić, że jest jeszcze juniorem. Wiemy też czego Dybzikowi jeszcze brakuje, aby stać się graczem kompletnym. Mamy pomysł na poprawę jakości jego gry i sami jesteśmy ciekawi, na jaki poziom uda się Kacpra wyprowadzić.
Pierwszą bramkę w rozgrywkach seniorskich zdobył także kolejny nasz junior Damian Parchimowicz. Po bardzo ładnym prostopadłym podaniu od Pawła Nawrockiego popisał się bardzo ładnym i dokładnym lobem. Gratulujemy Damian i prosimy o więcej.
Kolejne emocje związane z meczami seniorów czekają nas już w niedzielę. Do Piły przyjedzie vice lider ligowej tabeli Korona Dębno. Jest to jedyny zespół, któremu udało się pokonać drużynę KP Piła. Czas na rewanż. Emocji na pewno nie zabraknie, więc zapraszamy na trybuny.

Klub Piłkarski Piła – ZKS Krępsko 5:0

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Piotr Dębicki (Bartosz Janke) – Mikołaj Łosoś, Hubert Żentkowski, (Maciej Królikowski) Jarosław Kisiel, Mateusz Kledzik – Kamil Całek, Paweł Nawrocki (Dominik Piątek), Łukasz Kozłowski, Arkadiusz Rozum (Jakub Imperowicz), Damian Parchimowicz – Kacper Dybziński

Trener: Paweł Nawrocki

Bramki:
16’ 1:0 Kacper Dybziński as. Kamil Całek
44’ 2:0 Kacper Dybziński as. Hubert Żentkowski
47’ 3:0 Kacper Dybziński
50’ 4:0 Damian Parchimowicz as. Paweł Nawrocki
85’ 5:0 Kacper Dybziński

Maciej Reinke