Koncertowa gra i wysokie zwycięstwo

Juniorzy młodsi KP Piła w niedzielę zagrali mecz z UKS Fair Play Złotów. Zagrali go koncertowo i  wygrali z vice liderem ligowej tabeli 8:0. Powody tak wysokiego zwycięstwa były dwa. Po pierwsze drużynę czerwono – czarnych opuścił ich największy wróg – nieskuteczność. Do tej pory zawodnicy KP musieli sobie stworzyć 6 okazji aby zdobyć dwie bramki. W niedzielę zdecydowana większość okazji bramkowych zakończyła się golem. Drugim powodem tak wysokiego zwycięstwa był fakt, że zespół ze Złotowa chciał grać z nami w piłkę. Była to pierwsza drużyna na wiosnę, która grając przeciwko KP Piła nie zastosowała ustawienia 1-9-1. Piłkarze ze Złotowa walczyli ambitnie o jak najlepszy wynik i na pewno nie zasłużyli na tak wysoką porażkę. Piłka nożna jest jednak bezwzględną grą i liczy się to, co wpadnie do bramki.

Cała nasza drużyna zagrała super mecz. Nie brakowało szybkich i składnych akcji oraz ładnych goli. Łupem bramkowym podzielili się Michał Molak – trzy trafienia, Jakub Pawłowski i Paweł Podoba po 2 oraz strzelec debiutanckiego w barwach KP Piła gola Łukasz Krzoska. Nie byłoby tych trafień bez dobrych podań. Trzy asysty zaliczył Marcel Siuda, dwie Norbert Błaszczyk.

Dzięki temu zwycięstwu juniorzy młodsi KP Piła, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie zwycięstwo w lidze. Kolejnym wyzwaniem, które na nich czeka będą mecze barażowe o awans do ligi wojewódzkiej.  Przeciwnikiem czerwono-czarnych w tych spotkaniach będzie najprawdopodobniej zespół Sokoła Damasławek, choć matematyczne szanse by zagrać w tych meczach zachowała także Noteć Dziembowo.

UKS Fair Play Złotów – Klub Piłkarski Piła 0:8

Skład Klubu Piłkarskiego Piła

Wiktor Baliński (Łukasz Grzybek) – Patryk Pisula (Adrian Tytulski), Hubert Pietrus, Hubert Kobusiński (Arkadiusz Hankowski), Dymitr Zdunek –  Kacper Zieliński (Łukasz Krzoska), Norbert Błaszczyk (Mikołaj Kuczkowski), Marcel Siuda – Michał Molak, Jakub Pawłowski (Dominik Kuczkowski), Jakub Warzecha (Paweł Podoba)

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski

Bramki:

⚽️ 0:1 Michał Molak as. Marcel Siuda
⚽️ 0:2 Jakub Pawłowski as. Marcel Siuda
⚽️ 0:3 Jakub Pawłowski as. Norbert Błaszczyk
⚽️ 0:4 Michał Molak as. Jakub Pawłowski
⚽️ 0:5 Paweł Podoba as. Norbert Błaszczyk
⚽️ 0:6 Paweł Podoba as. Kacper Zieliński
⚽️ 0:7 Michał Molak
⚽️ 0:8 Łukasz Krzoska as. Marcel Siuda

Maciej Reinke