Lekcja zakończona sukcesem.

Aby urozmaicić monotonię jesiennych i zimowych treningów zgłosiliśmy juniorów starszych KP Piła do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-18 w Futsalu. Aby awansować do finału tych rozgrywek trzeba rozegrać dwa turnieje eliminacyjne i zająć po ich zakończeniu co najmniej 2 miejsce w tabeli. Przeciwników w grupie wylosowaliśmy bardzo silnych. Pogoń 04 Szczecin, Red Dragons Pniewy, KS Gniezno. W związku z tym, że Futsal to dla nas tylko zabawa i dopiero uczymy się w niego grać, pojechaliśmy na pierwszy turniej do Szczecina po lekcje tego sportu. Okazało się, że wynik sportowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Rozegraliśmy 2 mecze i oba wygraliśmy (drużyna z Gniezna nie dojechała na turniej). Cieszy zwłaszcza wygrana z Pogonią Szczecin po zaciętym meczu 5:4. Niedostatki taktyczne udało się zniwelować umiejętnościami indywidualnymi naszych zawodników. Drugi turniej zostanie rozegrany w Pniewach 20.01 i po nim okaże się kto zagra w wielkim finale.

Wyniki spotkań turniejowych:

Red Dragons Pniewy 1-1 Pogoń 04 Szczecin
KS Gniezno 0-5 KP Piła
Red Dragons Pniewy 5-0 KS Gniezno
Pogoń 04 Szczecin 4-5 KP Piła (Pawłowski x2, Dybziński, Łosoś, Imperowicz)
KS Gniezno 0-5 Pogoń 04 Szczecin
Red Dragons Pniewy 1-3 KP Piła (Greń x2, Imperowicz)

Tabela eliminacji po pierwszym turnieju:

1. KP Piła 3 9 13-5
2. Pogoń 04 Szczecin 3 4 10-6
3. Red Dragons Pniewy 3 4 7-4
4. KS Gniezno 3 0 0-15

Maciej Reinke