Juniorzy młodsi KP Piła awansowali do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.

Po wygraniu pierwszego turnieju eliminacyjnego do MMP w futsalu na drugi turniej do Złotowa jechaliśmy z dużymi nadziejami. Liczyliśmy na dobrą grę naszych zawodników oraz na przypieczętowanie awansu. Młodzi piłkarze KP Piła poradzili sobie z presją i oba te założenia wypełnili.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzem – zespołem Perfecty Złotów. Było to jednostronne widowisko wygrane przez nasz zespół 13:0.

Drugim naszym przeciwnikiem była drużyna Futsalu Oborniki. To spotkanie było bardziej wyrównane, ale skończyło się naszym pewnym zwycięstwem 6:2.

W ostatnim meczu turnieju zmierzyły się ze sobą najlepsze drużyny całych rozgrywek, które uzyskały już wcześniej awans do turnieju finałowego, czyli KP Piła oraz SPN Szamotuły. Spotkanie absolutnie nie zawiodło licznie zgromadzonych kibiców. Było w nim wszystko co jest solą piłki nożnej. Zmiany prowadzenia, żółte kartki, piękne bramki, kontrowersyjne decyzje sędziów i olbrzymie emocje na trybunach, gdzie kibice z Piły i Szamotuł stanowili większość. Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze z Szamotuł strzelając dwie bramki. Nasi zawodnicy walczyli jednak do końca. Najpierw kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił Michał Molak. Chwilę później Michał zdobył bramkę wyrównującą po strzale z przedłużonego rzutu karnego. I gdy wydawało się iż spotkanie zakończy się remisem, na 7 sekund przed zakończeniem spotkania w zamieszaniu podbramkowym pięknym uderzeniem w samo okienko popisał się Norbert Błaszczyk.

W obu turniejach nasza drużyna zagrała 6 meczów i wszystkie z nich wygrała. Zawodnicy osiągnęli bilans bramkowy 37:7 uzyskując w pełni zasłużony awans do tunelu finałowego, który odbędzie się w dniach 8-10 lutego w Chrzanowie. Serdecznie gratuluję piłkarzom oraz trenerom: Karolowi Skibie i Adamowi Idzikowskiemu.

Tabela końcowa eliminacji:

drużyna

m

pkt

br

1. KP Piła 6 18 37-7
2. SPN Szamotuły 6 12 22-13
3. Futsal Oborniki 6 6 18-19
4. Perfecta Złotów 6 0 3-41

Wyniki meczów drugiego turnieju eliminacyjnego:

Perfecta Złotów 0-13 KP Piła (Błaszczyk x3, Pawłowskix3 Molak x2, Pisula x2, Siuda, Cieślik, Załachowski)
Futsal Oborniki 2-3 SPN Szamotuły
SPN Szamotuły 5-2 Perfecta Złotów
KP Piła 6-2 Futsal Oborniki (Molak x2, Pisula x2, Siuda, Kobusinski)
Futsal Oborniki 6-0 Perfecta Złotów
KP Piła 3-2 SPN Szamotuły (Molak x2, Błaszczyk)

Maciej Reinke