Seniorzy KP Piła mistrzem jesieni – podsumowanie rundy.

Bardzo udaną rundę mają za sobą seniorzy KP Piła. Wzięli oni przykład ze swoich młodszych klubowych kolegów i także zostali mistrzem jesieni kompletując potrójną koronę. 12 rozegranych meczów, 10 wygranych, 1 remis, 1 porażka, 31 zgromadzonych punktów, przewaga 8 punktów nad wiceliderem, bilans bramkowy 55 : 10 to bardzo dobry wynik. Jak to zwykle bywa sukces ma kilku ojców i tak samo jest w tym przypadku.

Pierwszą niewątpliwą składową tego sukcesu jest trener Paweł Nawrocki. Musiał on stworzyć drużynę od podstaw. Najpierw trzeba było znaleźć zawodników. Następnie przekonać ich do gry w B klasie. Kolejnym krokiem była żmudna praca na ustawieniem i taktyką zespołu. Należało wypracować mechanizmy, schematy i styl gry drużyny. Żeby to wszystko osiągnąć zawodnicy spotkali się 60 razy licząc treningi, mecze i sparingi. Warto dodać, że Paweł Nawrocki jest grającym trenerem. Oprócz zbudowania drużyny, swoje dodał także na boisku. Zagrał w 11 meczach, strzelił 11 bramek przy kolejnych 6 asystował.

Drugą składową sukcesu byli zawodnicy. Prezentowali oni bardzo duże zaangażowanie podczas meczów. Bardzo mocno przykładali się także do treningów. Najlepszym tego przykładem była wysoka frekwencja na treningach i to mimo łączenia gry w piłkę z pracą, szkołą, studiami. Gra zespołu poprawiała się z meczu na mecz. W końcówce rundy naprawdę przyjemnie oglądało się spotkania KP Piła, w których nie brakowało długich momentów z dobrą grą.

Kolejnym plusem była postawa naszych wychowanków. Byli oni powoli wprowadzani do gry w pierwszym zespole. Zaprezentowali się w nim bardzo dobrze. Podnieśli jakość gry, brali ciężar spotkań na swoje barki. Strzelali ważne gole, napędzali grę zespołu.

Podsumowując. Pierwszy zespół ma za sobą bardzo udaną rundę. Nie spoczywamy jednak na laurach. Trener Nawrocki przygotował już bardzo ambitny plan zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Liczymy, że będzie ona jeszcze lepsza niż ta jesienna.

Największa liczba występów w rundzie.

12 – Mateusz Kledzik

11 – Krystian Januzik

11 – Paweł Nawrocki

11 – Arkadiusz Rozum

10 – Michał Szpener

10 – Łukasz Kozłowski

10 – Mateusz Ziarnowski

10 – Łukasz Ograbek

10 – Jarosław Kisiel

 

Zdobyte gole:

11 – Paweł Nawrocki

11 – Kacper Dybziński

8 – Łukasz Ograbek

5 – Mateusz Ziarnowski

3 – Michał Przybylak

3 – Karol Dera

3 – Robert Greń

 

Asysty

6 – Paweł Nawrocki

5 – Robert Greń

4 – Mateusz Ziarnowski

3 – Mateusz Kledzik

3 – Karol Dera

Maciej Reinke