Juniorzy starsi KP Piła rozpoczęli sezon ligowy 2018/19 od zwycięstwa.

Juniorzy starsi KP Piła rozpoczęli kolejny sezon ligowy od wyjazdu do Krajenki. Naszym pierwszym rywalem była miejscowa Iskra. Mecz rozpoczął się od niezbyt ładnej gry. Pierwsze minuty spotkania były chaotyczne, mało było płynności w grze. Dało się zauważyć, że jest to pierwszy mecz sezonu. I gdy wydawało się, że zgromadzona na stadionie publiczność nieprędko doczeka się bramki, dobrym podaniem na prawe skrzydło popisał się Kacper Antczak. Piłka dotarła do Fabiana Nadskakuły, który oddał przepiękny centrostrzał. Piłka wylądowała w okienku bramki Iskry. W 35 minucie spotkania na środku boiska sfaulowany został piłkarz z Piły. Robert Greń szybko i sprytnie wznowił grę poprzez prostopadłe podanie do Kacpra Antczaka. Kacper wybiega na pozycje jeden na jednego z bramkarzem i bez problemu zdobywa drugiego gola. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:2. Początek drugiej połowy to mocne uderzenie piłkarzy z Piły. Najpierw w 48’ fantastyczny strzał przewrotką oddaje Adam Muszyński. Niestety piłka trafia w słupek bramki Iskry. Gdyby piłka poleciała 5 centymetrów w lewo konkurs na najładniejszą bramkę sezonu zostałby rozstrzygnięty. Siedem minut później bardzo groźnie z rzutu wolnego strzela Robert Greń. Bramkarz wybija piłkę przed siebie, niestety dobitka Wiktora Górskiego przelatuje nad poprzeczką. Mijają kolejne 3 minuty i groźnie na bramkę strzela Kacper Antczak, jednak piłka przelatuje kilka centymetrów obok słupka. Od tego momentu coś się zacięło w grze piłkarzy z Piły. Coraz groźniejsze akcje zaczęła przeprowadzać za to Iskra Krajenka. W 75 minucie gospodarze wykorzystali lekką drzemkę obrońców KP Piła i zdobyli kontaktowego gola. Gra stała się szarpana, nerwowa i goście mieli jeszcze kilka sytuacji na wyrównanie, ale albo strzelali niecelnie albo dobrze bronił Kacper Wojakiewicz. Wynik już do końca meczu nie uległ zmianie. Trzeba napisać, że nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu, ale cieszą zdobyte trzy punkty. Drużyna gości zaprezentowała się z bardzo dobrej strony pod względem motorycznym i taktycznym. Każdy zespól przyjeżdżający na mecz do Krajenki musi się liczyć z tym, że będzie to dla niego bardzo trudne spotkanie.

Iskra Krajenka – Klub Piłkarski Piła 1:2

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Jakub Wojakiewicz  – Fabian Nadskakuła, Oskar Marcinkowski (Paweł Tarczyński) , Wiktor Górski, Mikołaj Łosoś – Adam Muszyński, Kacper Antczak, Dominik Wegner, Rober Greń (Oskar Reihs)– Dawid Parchimowicz (Jakub Krogulec), Kacper Dybziński (Hubert Żentkowski)

17’ 0:1 Nadskakuła as. Antczak

35’ 0:2 Antczak as. Greń