Przygotowania do sezonu 2018/2019.

Kolejny, trzeci już dla Klubu Piłkarskiego Piła, sezon rusza niebawem. Przygotowania do niego też idą więc pełną parą. Treningi rozpoczęły już nasze wszystkie drużyny.

Dla seniorów KP Piła będą to pierwsze historyczne rozgrywki. Zakładając Klub marzyliśmy o tej chwili. Wiedzieliśmy, że naszym najważniejszym celem będzie utworzenie drużyny seniorskiej. Przez dwa lata uczyliśmy się prowadzić klub, pozyskiwaliśmy sponsorów, przygotowywaliśmy się do tego momentu. Dzisiaj możemy być dumni, że cel ten udało się zrealizować. I choć na początek będą to tylko rozgrywki B klasy, mamy satysfakcję z tego, co już się udało osiągnąć. Piła posiada w końcu drużynę piłkarską, przestała być więc największym miastem w Polsce bez seniorskiej piłki nożnej. Udało się wreszcie zagospodarować tą wieloletnią piłkarską pustynię. Drużyna trenera Pawła Nawrockiego trenuje od 3 miesięcy. Rozegrała także pierwszy historyczny mecz – sparing ze Zjednoczonymi Kaczory. Przegraliśmy w nim 4-1, ale wypadliśmy na tle wyżej notowanego przeciwnika co najmniej przyzwoicie. Pierwszą historyczną bramkę zdobył grający trener po ładnej akcji  i dośrodkowaniu z lewego skrzydła Roberta Grenia. Sezon rozpoczniemy 19 sierpnia w niedzielę o godzinie 1100 meczem na stadionie MOSiRu przy ulicy Żeromskiego. Naszym pierwszym przeciwnikiem będzie zespół Piasta Głubczyn. Co ciekawe, liga będzie rozgrywana w dość niecodziennej formule. Odbędą się cztery rundy. Mecz i rewanż jesienią i powtórka na wiosnę. Serdecznie zapraszamy kibiców na nasze spotkania, a drużynie życzymy sukcesów i rychłego awansu do A klasy.

Drużyna juniorów starszych także rozpoczęła już przygotowania pod okiem trenera Tomasza Kowalskiego. Skład zespołu uległ małym zmianom. Wiek juniora skończyli: Cezary Lechowicz, Mateusz Kledzik, Michał Przybylak, Mateusz Ziarnowski, w związku z czym zostali przesunięci do seniorów. Kilka osób przyszło z kolei z drużyny juniora młodszego a także z innych klubów. Rozgrywki rozpoczniemy meczem w Krajence z miejscową Iskrą 1 września o godzinie 1100.

Duża rewolucja dotknęła natomiast juniorów młodszych KP Piła. 9 zawodników skończyło wiek juniora młodszego i rozpoczęło grę w juniorach starszych. Z kolei po przeprowadzonej akcji naboru do Klubu przybyło kilkunastu nowych piłkarzy. Trudne więc zadanie przed trenerem Karolem Skibą. Drużynę trzeba na nowo zgrać i wypracować schematy taktyczne. Po kilku treningach zespół rozegrał pierwszy sparing z Błękitnymi Wronki. Przegraliśmy 0-2 ale widać, że w tej drużynie drzemie duża jakość. Sezon rozpoczniemy 25 sierpnia na wyjeździe meczem z Polonią Jastrowie.

Przed nami pełen emocji ale i pracy sezon. Nie możemy się już doczekać jego rozpoczęcia.

Maciej Reinke