Podsumowanie udanego sezonu 2017/2018.

W minionym sezonie 2017/2018 Klub Piłkarski Piła zgłosił do rozgrywek dwa zespoły: juniorów młodszych i juniorów starszych. W dwóch zgłoszonych kategoriach dominowaliśmy w swoich grupach przez większość sezonu. Juniorzy młodsi rundę jesienną zakończyli na drugiej pozycji za plecami Noteci Czarnków, z taką samą liczbą punktów. W okresie zimowym wygraliśmy Halowe Mistrzostwa OZPN Piła, co jest dużym sukcesem naszego młodego Klubu. W rundzie wiosennej graliśmy jeszcze lepiej, gdyż nie przegraliśmy ani razu. Rundę wiosenną kończymy na drugim miejsce w grupie, dające nam możliwość gry o 3 miejsce w OZPN Piła. W dwumeczu o 3 miejsce przegrywamy z Nielbą Wągrowiec. Wygrywamy w Pile 3:1, niestety przegrywamy 2:0 na wyjeździe i ostatecznie zajmujemy 4 miejsce.

Juniorzy starsi w swoim historycznym sezonie w barwach KP Piła wypadli również bardzo dobrze. W rundzie jesiennej, która była przetarciem dla naszych zawodników zakończyliśmy na 2 miejscu (6 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka). Na wiosnę zagraliśmy jeszcze lepiej. Przegraliśmy tylko raz i pozostałe spotkania wygraliśmy, co dało nam 1 miejsce w grupie. Stanęliśmy przed szansą gry w barażu do Ligi Wielkopolskiej. Kolejny raz trafiamy na Nielbę Wągrowiec, która okazuje się bardzo mocna i pewnie wygrywa mecze barażowe. Sezon juniorzy starsi kończą na 2 miejscu w OZPN Piła, co traktujemy jako duży sukces.

Jesteśmy dumni, że tak młody klub w tak krótkim czasie stał się jednym z najlepszym w OZPN Piła w rozgrywkach młodzieżowych.

A teraz garść danych statystycznych.

JUNIORZY MŁODSI:

Największa liczba występów w sezonie:

15 – Robert Greń

15- Jakub Pawłowski

14 – Wiktor Górski

13 – Alan Sabat

13- Patryk Pisula

Gole:

31 – Robert Greń

29 – Jakub Pawłowski

7 – Jakub Krogulec

6 – Patryk Krasucki

5 – Mateusz Marcinkowski

Asysty:

14 – Robert Greń

9 – Jakub Pawłowski

8 – Kacper Zieliński

6 – Mateusz Marcinkowski

6 – Dymitr Zdunek

JUNIORZY STARSI:

Największa liczba występów w sezonie:

16 – Fabian Nadskakuła

16 – Jakub Krogulec

16 – Kacper Dybziński

15 – Kacper Wojakiewicz

15 – Mikołaj Łosoś

15 – Michał Przybylak

Gole:

34 – Kacper Dybziński

13 – Kacper Antczak

10 – Robert Greń

8 – Jakub Krogulec

7 – Michał Przybylak

Asysty:

17 – Jakub Krogulec

11 – Kacper Dybziński

9 – Kacper Antczak

5 – Karol Greń

4 – Adam Muszyński