Nieudany rewanż juniorów starszych w Szydłowie.

Na mecz do Szydłowa drużyna juniorów starszych KP Piła jechała żądna rewanżu. W jesiennym spotkaniu przegraliśmy bowiem w Pile 0-1. Dodatkowych emocji dostarczał fakt, iż w meczu tym spotkały się dwie najlepsze drużyny w tabeli.

Mecz lepiej zaczęła drużyna z Piły i to ona stworzyła pierwsze groźne akcje w meczu. Najpierw w 15’ spotkania Adam Muszyński groźnie uderzył z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką. Następnie w 20’ po zamieszaniu w polu karnym Iskry strzał z około 5 metrów oddaje Kacper Dybziński, ale bramkarz miejscowych łapie piłkę. W 29’ świetnym prostopadłym podaniem popisuje się Robert Greń, Jakub Pawłowski wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę i okazja przepada. I gdy wydawało się, że akcje graczy z Piły będą coraz groźniejsze pada gol dla gospodarzy. Obrońcy drużyny z Piły źle wybijają piłkę, trafia ona pod nogi Szymona Polaka, który ponad interweniującym Kacprem Wojakiewiczem umieszcza ją w siatce. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejmują gracze Iskry. Widać, że jest to drużyna, w której grają starsi i silniejsi fizycznie zawodnicy, niektórzy mający za sobą występy w drużynach seniorskich. Piłkarze z Szydłowa są konkretniejsi w swoich działaniach, lepiej też znoszą mentalnie trudy meczu. Udokumentowaniem ich przewagi był gol na 2-0. W 83’ gospodarze wykonywali rzut rożny, który zakończył się groźnym strzałem głową. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Kacper Wojakiewicz wybijając piłkę. Ta trafiła jednak na wysokości pola karnego pod nogi obrońcy Iskry, który bardzo ładnym strzałem zdobył gola. Zawodnicy KP Piła groźnie się odgryzali, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. Strzał Roberta Grenia z 56’ przelatuje tuż ponad bramką rywali a uderzenie głową po rzucie rożnym Kacpra Dybzińskiego mija jej prawy słupek. A kiedy w końcu piłka wpada do siatki rywali okazuje się , że był spalony.

Gratulujemy drużynie Iskry Szydłowo zwycięstwa, ale nie załamujemy rąk. W niedzielę gramy kolejny ważny mecz z drużyną Sparty Złotów. Wygrana w tym pojedynku zapewni nam pierwsze miejsce w ligowejtabeli.

Zapraszamy na fotorelację autorstwa Jakuba Bartkowiaka do zakładki multimedia.

Iskra Szydłowo – Klub Piłkarski Piła 0:2

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Kacper Wojakiewicz – Alan Sabat, Cezary Lachowicz (Wiktor Górski) , Michał Kur (Oskar Reihs), Mikołaj Łosoś (Jakub Krogulec) – Adam Muszyński, Robert Greń, Mateusz Ziarnowski (Fabian Nadskakuła)– Jakub Pawłowski, Michał Przybylak (Łukasz Kozłowski), Kacper Dybziński

Bramki:

35’ 1:0 Szymon Polak

82’ 2:0 Daniel Kieruj

Maciej Reinke