Pewna wygrana juniorów starszych w Krajence.

W czwartek 10 maja drużyna juniorów starszych KP Piła wyjechała do Krajenki aby rozegrać zaległy mecz 14 kolejki. Na spotkanie to jechaliśmy mocno skoncentrowani mając w pamięci spotkanie z jesieni. Męczyliśmy się wtedy okrutnie wygrywając skromie 1:0 po bramce z rzutu wolnego. Tym razem historia się jednak nie powtórzyła i wygraliśmy dość pewnie w stosunku 5 do 0. W pierwszej połowie całkowicie kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Wynikiem tego były 3 strzelone bramki. Najpierw prawym skrzydłem przedarł się Jakub Pawłowski a następnie dośrodkował w pole karne. Na piłkę czekał tam już Robert Greń i bez problemu umieścił ją w siatce. 4 minuty później sędzia podyktował rzut wolny w okolicach prawego rogu pola karnego. Do piłki podszedł Jakub Krogulec, który mocno i celnie uderzył na bramkę Iskry. Bramkarz gospodarzy piłkę wybił przed siebie wprost pod nogi Roberta Grenia. Dokładny strzał słupku i zdobywamy drugą bramkę. W 45 minucie miała miejsce najładniejsza akcja meczu. Piłkę z naszej linii obrony do linii pomocy skierował bardzo ładnym podaniem Michał Kur. Trafiła ona do Mateusza Ziarnowskiego, który minął jednego z rywali, przebiegł 25 metrów i prostopadle podał do Kacpra Dybzińskiego. Kacper nie zwykł marnować takich okazji i do przerwy prowadzimy 3:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Iskry Krajenka. Przez 15 minut po przerwie przejęli oni kontrolę nad meczem. Przeprowadzili kilka akcji zakończonych strzałami na naszą bramkę. Na posterunku był jednak Kacper Wojakiewicz pewnie łapiąc piłkę. Sytuację na boisku uspokoił w 62 minucie Kacper Dybziński pewnie wykorzystując rzut karny. Został on podyktowany przez sędziego po zagrani ręką piłki w polu karnym przez obrońcę gospodarzy. Ostatnią bramkę spotkania zdobył Jakub Pawłowski wykorzystując bardzo dobre prostopadłe podanie od Łukasza Kozłowskiego.

Iskra Krajenka – Klub Piłkarski Piła 0-5

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:

Kacper Wojakiewicz (Błażej Kwiatkowski) – Fabian Nadskakuła (Alan Sabat), Cezary Lachowicz (Hubert Żentkowski), Michał Kur, Mikołaj Łosoś – Jakub Pawłowski, Mateusz Ziarnowski (Paweł Herbuś), Robert Greń, Łukasz Kozłowski, Jakub Krogulec – Kacper Dybzniński

12′ 0:1 Robert Greń as. Jakub Pawłowski

16′ 0:2 Robert Greń as. Jakub Krogulec

45′ 0:3 Kacper Dybziński as. Mateusz Ziarnowski

62′ 0:4 Kacper Dybziński – rzut karny

77′ 0:5 Jakub Pawłowski as. Łukasz Kozłowski