Nieudany turniej piłki halowej juniorów starszych.

W niedzielę 25.02.2018 juniorzy starsi Klubu Piłkarskiego Piła wyjechali do Margonina na turniej finałowy w piłce halowej OZPN Piła. Naszymi rywalami były drużyny: Sparty Złotów, Korony Stróżewo, Iskry Szydłowo, Polonii Chodzież oraz gospodarza turnieju Leśnika Margonin.

Pierwszy mecz zagraliśmy właśnie z klubem z Margonina. Obie drużyny zgrały to spotkanie bardzo spokojnie i uważnie w obronie. Nasza drużyna chyba za spokojnie bo wyglądała trochę jak by „nie dojechała na mecz”. W efekcie przegraliśmy 0-1 po bardzo ładnej bramce strzelonej przez zawodnika Leśnika.

W drugim meczu zagraliśmy z drużyną Sparty Złotów, która także przegrała swoje pierwsze spotkanie. Było wiadomo, że zespół, który przegra i ten mecz, nie odegra dużej roli w turnieju. Stawka pojedynku nie usztywniła żadnej ze stron a wręcz przeciwnie dodała im animuszu. Był to mecz stojący na wysokim poziomie, o dużej intensywności gry z kilkoma bardzo dobrymi sytuacjami dla każdej z ekip. Bardzo dobrze spisywali się jednak brakarze. Niestety o jedną bramkę lepsi byli piłkarze ze Złotowa zdobywając gola 30 sekund przed końcem gry. Przegrana w takich okolicznościach podłamała trochę morale piłkarzy naszej drużyny.

Trzeci mecz wygląda podobnie do wcześniejszych. Prowadzimy grę, mamy sytuacje bramkowe, w których 3 razy strzelamy w słupek bramki przeciwnika. Piłkarze Iskry Szydłowo strzelają za to 2 razy do naszej bramki i przegrywamy 0-2.

W czwartym naszym pojedynku w turnieju spotkaliśmy się z Polonią Chodzież. I znowu scenariusz się powtarza. Jest niezła gra, są sytuacje brakowe, których nie potrafimy wykorzystać. Zawodnicy Polonii wybiegają z kontrą i przegrywamy 0-1.

Ostatni mecz turnieju graliśmy z Koroną Stróżewo. Było to spotkanie o piąte miejsce w turnieju, o strzelenia pierwszej bramki i poprawienie sobie minorowych nastrojów. Wszystkie te cele udało się zrealizować. Worek z bramkami się w końcu rozwiązał i wygraliśmy gładko 5-0 po dwóch golach Patryka Krasuckiego i jednym Adama Muszyńskiego, Kacpra Antczaka, Kacpra Dybzińskiego. Ostatecznie uplasowaliśmy się na piątym miejscu w turniejowej tabeli. Mistrzem OZPN Piła w piłce halowej została drużyna Polonii Chodzież, której serdecznie gratulujemy.

Turniej w Margoninie niestety nie należał do udanych w naszym wykonaniu. Był on jednak tylko etapem przygotowań do wiosennych spotkań rozgrywanych na trawie. Wyciągnęliśmy z niego wnioski i dalej mocno trenujemy aby być gotowym na piłkarską wiosnę.

Poniżej przedstawiam wyniki naszych spotkań oraz tabelę końcową turnieju.

KP Piła Leśnik Margonin 0:1
KP Piła Sparta Złotów 0:1
KP Piła Iskra Szydłowo 0:2
KP Piła Polonia Chodzież 0:1
KP Piła Korona Stróżewo 5:0

 

Miejsce Klub Mecze Punkty Bramki
1. Polonia Chodzież 5 12 + 4
2. Sparta Złotów 5 10 + 7
3. Iskra Szydłowo 5 9 +2
4. Leśnik Margonin 5 8 +2
5. KP Piła 5 3   0
6. Korona Stróżewo 5 1 – 15

Maciej Reinke