Awans juniorów starszych do finału rozgrywek halowych.

W niedzielę 28.01.2018 drużyna juniorów starszych Klubu Piłkarskiego Piła zagrała w turnieju eliminacyjnym do finału halowych mistrzostw OZPN Piła. Naszymi przeciwnikami w tych rozgrywkach były zespoły: Iskry Krajenka, Sparty Złotów, Lubuszanina Trzcianka oraz GLKS Wysoka. Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdym” a mecze trwały po 10 min.

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą zespoły gospodarza turnieju czyli KP Piła oraz Iskry Krajenka. Drużyna z Piły przeważała, prowadziła grę, miała sytuacje bramkowe. Jednak goście z Krajenki bardzo mądrze i w zorganizowany sposób się bronili. Po końcowym gwizdku widniał więc na tablicy świetlnej wynik 0-0.

Drugi mecz drużyna KP Piła zagrała ze Spartą Złotów. Był to najlepszy mecz tego turnieju. Stał on na dobrym poziomie, był bardzo wyrównany i emocjonujący. Nie brakowało w nim bardzo składnych akcji, ładnych goli i efektownych obron bramkarskich. Pojedynek lepiej zaczęli piłkarze ze Złotowa. Strzelili oni jako pierwsi bramkę po błyskotliwej akcji Karola Smolińskiego. Drużyna z Piły była jednak mocno zdeterminowana i silnie parła najpierw do wyrównania, a następnie do wygrania tego meczu. Sztuka ta się powiodła po bramkach Oskara Reihsa oraz Patryka Krasuckiego. Bardzo duży wkład w tą wygraną miał bramkarz KP Piła Kacper Wojakiewicz popisując się trzema fantastycznymi paradami. Wynik końcowy spotkania 2-1.

Kolejną przeszkodą do pokonania dla gospodarzy w drodze do turnieju finałowego był zespół Lubuszanina Trzcianka. Mecz był zacięty i nie brakowało w nim emocji. Dwóch zawodników (po jednym z każdej drużyny) otrzymało żółte kartki i musiało na 2 min opuścić boisko. Zabrakło za to bramek i spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.

Ostatni mecz pilska drużyna zagrała z GLKS Wysoka. Było to dość jednostronne spotkanie w miarę łatwo wygrane przez gospodarza turnieju w stosunku 5-0. Bramki strzelali Robert Greń, Kacper Dybziński, Mateusz Ziarnowski, Patryk Krasucki – dwa gole.

Finał halowych mistrzostw OZPN Piła odbędzie się w Margoninie 18.02.2018. Pewny udział w nim mają trzy drużyny: Leśnik Margonin – gospodarz turnieju finałowego oraz Sparta Złotów i Klub Piłkarski Piła czyli dwa najlepsze zespoły rozgrywek w Pile. Pozostałe ekipy wyłoni turniej w Chodzieży.

Tabela końcowa turnieju:

L.P.

 KLUB Mecze Punkty Bramki
1. SPARTA ZŁOTÓW 4 9 9-3
2. KP PIŁA 4 8 7-1
3. LUBUSZANIN TRZCIANKA 4 5 3-3
4. ISKRA KRAJENKA 4 3 0-2
5. GLKS WYSOKA 4 0 0-10

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

KP Piła Iskra Krajenka 0:0
Lubuszanin Trzcianka GLKS Wysoka 2:0
Sparta Złotów KP Piła 1:2
Iskra Krajenka Lubuszanin Trzcianka 0:0
Sparta Złotów GLKS Wysoka 3:0
KP Piła Lubuszanin Trzcianka 0:0
GLKS Wysoka Iskra Krajenka 0:0
Lubuszanin Trzcianka Sparta Złotów 1:3
GLKS Wysoka KP Piła 0:5
Iskra Krajenka Sparta Złotów 0:2

 Maciej Reinke