Historia klubu

W 2016 roku trzy osoby: Karol Skiba, Adam Idzikowski i Przemysław Wojcieszak postanowili przywrócić Piłę na mapę piłkarskiej Polski. Stworzyli Klub Piłkarski Piła.

Rozpoczęli szkolenie młodzieży w kategorii juniora młodszego i wystartowali w rozgrywkach Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile, inaugurując je 6 września zwycięstwem 4:3 nad Unią Ujście. W perspektywie mieli plany budowy drużyny juniora starszego. Dopięli swego rok później, zatrudniając przy tym znanego w Wielkopolsce trenera Tomasza Kowalskiego oraz pozyskując strategicznego sponsora – firmę Miralex.

Kolejnym naturalnym krokiem budowy piłki nożnej w Pile było stworzenie drużyny seniorskiej. I tak w sezonie 2018/2019 seniorzy pod wodzą trenera Pawła Nawrockiego mogli śmiało powiedzieć „football’s coming home”. Sezon ten zakończył się potrójnym sukcesem sportowym. Drużyny juniorów awansowały do Ligi Wojewódzkiej, a seniorzy do A-klasy. Aktywność klubu w roku 2019 zaowocowała sfinalizowaniem rozmów z Akademią Lecha Poznań o współpracy w szkoleniu dzieci i młodzieży poniżej 15-tego roku życia. W tym samym roku klub podjął ścisłą współpracę z Akademią Piłkarską MOSiR Piła. Najbardziej utalentowani zawodnicy akademii trafiają po ukończeniu 15 – tego roku życia do Klubu Piłkarskiego Piła. Cały projekt oparty jest na zasadzie płynnej kontynuacji – szkolenie przebiega od wieku dziecięcego w formacie szkoleniowym KP Piła, do wieku seniora już w samym klubie.

W tabeli prezentujemy dotychczasowe sezony w wykonaniu seniorów Klubu Piłkarskiego Piła.

Lp. Sezon Liga Miejsce w tabeli
na koniec sezonu
Mecze Punkty Bilans bramkowy Uwagi
1. 2018/19 B – klasa 1 24 67 119:17 Awans do A – klasy