Historia klubu

Klub Piłkarski Piła został założony w czerwcu 2016 roku. Jego założycielami byli: Karol Skiba, Adam Idzikowski, Przemysław Wojcieszak. Klub rozpoczął szkolenie młodzieży w kategorii juniora młodszego z perspektywą kontynuacji w kategorii juniora starszego w następnym sezonie.

Pierwsze rozgrywki, w których wzięliśmy udział był to sezon 2016/2017. Graliśmy w Lidze Juniora Młodszego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile. Inauguracyjny mecz Klub Piłkarski Piła zagrał szóstego września 2016 roku. Naszym przeciwnikiem była drużyna Unii Ujście, z którą wygraliśmy 4:3. Pierwszy sezon rozgrywkowy zakończyliśmy na 5 pozycji w ligowej tabeli.

W lipcu 2017 klub pozyskał strategicznego sponsora – firmę Miralex. W tym samym okresie do klubu dołączył znany w regionie trener Tomasz Kowalski. W sezonie 2017/2018 nastąpiła kolejna ważna zmiana w naszym klubie. Rozpoczęliśmy rywalizację w rozgrywkach na dwóch poziomach wiekowych. Reprezentowały nas dwie drużyny: junior młodszy i junior straszy.

Kolejnym naturalnym krokiem w ramach rozwoju klubu będzie utworzenie drużyny seniorskiej. Ten krok chcielibyśmy postawić w sezonie 2018/2019.