Jeden punkt pilskich juniorów

Juniorzy KP Piła zdobyli jeden punkt w minionej kolejce rozgrywek Ligi Wojewódzkiej. Starsi zawodnicy bardzo pechowo zremisowali w Szamotułach 1:1, a ich młodsi koledzy ulegli w Poznaniu Warcie 0:5.
Pierwsza połowa meczu juniorów starszych w Szamotułach była bardzo wyrównana. Gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie każda z drużyn chciała przejąć panowanie. Trochę więcej z gry mieli goście, którzy stworzyli dwie groźnie sytuacje pod bramką KP – obie po dobrze wykonanych rzutach rożnych.
Nie wiadomo co działo się w szatni w przerwie meczu, ale na drugą połowę pilanie wyszli odmienieni. Zaatakowali gospodarzy z ogromną pasją i werwą, spychając ich do obrony. Długimi fragmentami meczu piłkarze z Szamotuł nie mogli wyjść z własnej połowy boiska. Efektami tego naporu było kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Ale albo strzały były minimalnie niecelne, albo koniuszkami palców bronił bramkarz, albo piłkę zmierzającą do pustej już bramki wybił obrońca. Wreszcie nadeszła 85 minuta i czerwono – czarni wywalczyli rzut rożny. Piłkę w pole karne gospodarzy dośrodkował Mikołaj Michałek, tam jej lot zmienił Hubert Żentkowski, a do bramki wepchnął ja Jakub Pawłowski. Wydawało się, że zwycięstwo jest już pewne. 5 minut do końca spotkania i pełna kontrola nad przebiegiem meczu w drugiej połowie. Ale nie od dziś wiadomo, że piłka potrafi być okrutna i przewrotna. W 88 minucie zawodnicy KP Piła wyrzucali aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Zamiast spokojnie poklepać piłką, zdecydowali się na zaatakowanie bramki SPNu i w podbramkowym tłoku stracili piłkę. Dopadł do niej piłkarz gospodarzy i pognał lewą stroną na bramkę pilskiego zespołu. Po 80 metrowym sprincie dośrodkował idealnie do Jakuba Nizio, który świetnym strzałem w okienko wyrównał wynik spotkania. Szkoda. Stracone w takich okolicznościach punkty bardzo bolą. No ale bez bólu nie ma rozwoju. Walczymy dalej.

SPN Szamotuły – KP Piła 1:1

Skład Klubu Piłkarskiego Piła:
Kacper Wojakiewicz – Dymitr Zdunek, Wiktor Górski, Hubert Żentkowski, Oskar Marcinkowski (Marcel Siuda) – Norbert Błaszczyk (Michał Molak), Mikołaj Michałek, Kacper Antczak – Adam Muszyński (Kamil Górzny), Jakub Pawłowski, Robert Greń

85’ 0:1 Jakub Pawłowski as. Hubert Żentkowski
88’ Jakub Nizio SPN Szamotuły

Trenerzy: Tomasz Kowalski, Piotr Martenka

Juniorzy młodsi udali się z kolei na mecz do Poznania. Ich przeciwnikiem była Warta. Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Co prawda gospodarze objęli prowadzenie już w 10 minucie, ale zawodnicy KP potrafili się odgryźć groźnymi akcjami. Bardzo szkoda dwóch świetnych, ale niewykorzystanych okazji do zdobycia gola w samej końcówce pierwszej połowy.
W drugiej połowie obraz gry niestety się zmienił. Niestety – ponieważ to Warta przejęła kontrolę nad meczem. W 20 minut piłkarze gospodarzy zdobyli cztery gole i jasno pokazali kto tego dnia zasłużył na 3 punkty. Przed nami jeszcze sporo nauki i treningu, ale już za tydzień okazja aby podreperować i bilans punktowy i lekko nadszarpnięte porażkami morale.

Warta Poznań – KP Piła 5:0

Kamil Hildebrandt – Kamil Grochowski (Jakub Giś), Hubert Pitrus, Dominik Kuziora, Michał Spychalski (Patryk Siwiak), Michał Molak , Jakub Wyrobek, Marcel Siuda, Kacper Zieliński, Jakub Wyrobek (Jakub Adamik) , Michał Gabrysiak (Łukasz Krzoska), Oliwier Konwiński (Michał Lorenc)

Trenerzy: Karol Skiba, Adam Idzikowski